סלבס

(צילום: YouTube)

למה ההצהרה של היוטיוברית המצליחה הזאת כל כך חשובה

"מי אתם שתתייגו אותי? מי אתם שתשימו עליי תוויות?"

 ראש אחד   |   18/09/2016  |    |    | 

 

היוטיוברית המצליחה ג'יג'י גורג'ס העלתה השבוע סרטון חשוב במיוחד לערוץ היוטיוב שלה. 

 

אם עוד לא הכרתם את היוטיוברית, נעשה לכם היכרות קצרה. ג'יג'י נולדה בקנדה כבן זכר בשם גרגורי. ב-2013, כשכבר תחזקה חשבון יוטיוב מצליח בנושאי טיפוח וגם ולוגים אישיים, היא החליטה סוף-סוף להבהיר עניין חשוב בחייה ולהצהיר כי היא טרנסג'נדרית. "כל אחד מגיע לחייו הבוגרים ויודע איזה בן אדם הוא רוצה להיות," היא סיפרה בסרטון שעלה לפני שלוש שנים. "אני מרגישה כאילו נולדתי כאישה בגוף של גבר". ג'יג'י החלה לקבל טיפול הורמונלי ועברה ניתוחים להתאמה מגדרית ולבסוף הרגישה כי היא סוף-סוף הפכה לאישה שתמיד הרגישה שהיא באמת. #מרגש

 

השבוע שיתפה היוטיוברית בנקודת מפנה נוספת בחייה.

 

למעלה משני מיליון מנויים שמחו לגלות שג'יג'י העלתה סרטון חדש הנקרא בפשטות I'm a Lesbian. על פניו נראה שמדובר בסרטון המדבר על חוויית היציאה מהארון האישית שלה כלסבית, אך למעשה הסרטון נושא מסר חזק ומעצים שפונה לכל הצופים.

 

 

אנחנו רק יכולים לדמיין מה עובר על הבחורה בת ה-24 - ברור לנו שהשינויים הפיזיים והמנטליים שהיא חוותה בחייה הם לא פשוטים בכלל, בוודאי משום שמדובר בדמות ציבורית שעדיין מנסה להבין מי היא. בסרטון ג'יג'י מתוודה: "חשבתי שסיימתי, חשבתי שידעתי מה אני אוהבת ולמי אני נמשכת. אני רוצה להגיד לכל מי שמתבלבל או לא בטוח במיניות שלו או מה נחשב נורמלי - זה בסדר!". ברור שזה בסדר, ג'יג'י! בהמשך הסרטון היא מספרת שהיא התאהבה בבחורה ופשוט הבינה שזו האישה שאיתה היא רוצה להיות ושהיא לסבית.

 

 

ואולם ג'יג'י עצרה את סיפורה האישי והחליטה להתמקד בהגדרות.

 

 

"לאנשים בחברה יש תגיות שהם אוהבים לזרוק על אחרים אפילו אם הם לאו דווקא מבינים אותן או את המשמעות שלהן", אומרת ג'יג'י ומספרת כי אנשים רבים שאלו אותה בעבר אם היא לסבית. לכל אלה ג'יג'י רצתה לענות בפשטות: "מי אתם שתתייגו אותי? מי אתם שתשימו עליי תוויות? אולי אני הכול? אולי אני כלום?", וזה המסר החשוב באמת.

 

זו היא זכותו המלאה של כל אדם ואדם להחליט מה הוא רוצה להיות ומה הוא רוצה לשתף. חשוב להבין - אין דבר כזה "נורמלי" או "לא נורמלי". הכול נכון! אלה החיים שלכם, ומה שאפשר ללמוד מג'יג'י הוא שכל אחד יכול להחליט אם הוא רוצה להגדיר את עצמו או לא, אבל שזה אך ורק תלוי בו, ולחברה אין שום זכות לעשות זאת. בסיום הסרטון ג'יג'י הוסיפה: "מכיוון שהסרטון הזה הוא סרטון פרטי שלי, אני רוצה לספר לכם שאני החלטתי שאני לסבית, לא בגלל הגדרות ולא בגלל שמישהו שם עליי תווית. כי אני החלטתי שזה מה שאני, ואני החלטתי לשתף אתכם".

 

 

צפו בסרטון מעורר ההשראה:

 

https://www.youtube.com/watch?v=4HclVrFsAnY

 

 

יו גו, ג'יג'י! אנחנו לגמרי איתך.

 

 

(עומר טסל - omert.rosh@gmail.com)