סלבס

אוי לא! (צילום: shutterstock)

למה אתם צריכים להפסיק להשתמש במייבשי ידיים בשירותים ציבוריים?

עוד חדשות רעות שנוגעות לשירותים ציבוריים. מה יהיה עם זה?

 ראש אחד   |   19/04/2016  |    |    | 

 

 

מכירים את זה שאתם יוצאים מתא בשירותים הציבוריים, שוטפים את הידיים, רואים שיש מייבש ידיים כמו זה שבתמונה ונושמים לרווחה? הרי לא רק שמדובר במייבש הידיים שאשכרה מצליח לייבש את הידיים במהירות, הוא גם הרבה יותר אקולוגי מהנייר שמשמש לייבוש ידיים. לצערנו, יש לנו חדשות רעות: אין שום סיבה לנשום לרווחה כי המתקנים האלה ממש לא היגייניים.

 

 

מחקר שהתפרסם במגזין Applied Microbiology בדק הפצה של חיידקים בעת ייבוש הידיים בשלוש דרכים: באמצעות המייבש הקלאסי (שמוציא מלא אוויר חם אבל לא מייבש כלום), באמצעות המייבשים המהירים החדישים (כמו זה שבתמונה), ובאמצעות השיטה הידנית - ניגוב הידיים בנייר.  

 

 

החוקרים גילו ש"מייבשי העל" החדישים מפיצים כמות מאוד גדולה של חיידקים בהשוואה לשיטות המתקדמות פחות. אם אתם אנשים של מספרים, קבלו את הנתונים הבאים: מייבש ידיים חדיש מפיץ לאוויר פי שישים יותר חיידקים מהמייבשים הישנים - ופי 1300 יותר חיידקים מאשר ניגוב בנייר! ועוד לא הגענו לנתון הכי דוחה: המייבשים הישנים עשויים להפיץ חיידקים למרחק של עד 75 סנטימטרים מהם, ואילו המייבשים החדישים יכולים להפיץ חיידקים למרחק של עד שלושה מטרים (כלומר מספיק שתשהו בחדר שירותים שיש בו מייבש כזה כדי שתיחשפו לחיידקים כאלה)!

 

 

YUCK - אוי...

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)