מגזין

The cold never bothered me anyway (צילום: טוויטר)

הנער הזה התחפש לאלסה, ומנהל בית הספר השפיל אותו

בואו נגיד שלא היינו רוצים ללמוד בבית הספר שבו הוא לומד.

 ראש אחד   |   07/02/2016  |    |    | 

 

הסיפור הזה מתחיל מדהים: בחטיבת ביניים בקליפורניה החליטו לערוך יום להעלאת המורל הבית-ספרי שבו כל התלמידים מתלבשים כמו דמויות דיסני האהובות עליהם. נשמע כמו חלום? הכי. אבל הצורה שבה הסיפור הזה ממשיך מזכירה סיוט יותר משהיא דומה לחלום.

 

 

אוסטין לייסי בן ה-13 החליט להתחפש לאלסה מ"לשבור את הקרח", ואפילו עשה את זה טוב במיוחד, כמו שתוכלו לראות בתמונה. התלמידים בבית הספר התלהבו ממש מהתחפושת המוצלחת שלו (ברור שהם התלהבו! מה יותר מגניב מזה?), ורבים מהם ביקשו להצטלם איתו. הכול היה טוב ויפה עד שאוסטין נקרא לחדר המנהל ושם נדרש להסיר את הפאה והשמלה לאלתר.

 

 

 

אמו של אוסטין, ברוק, סיפרה את סיפורו של בנה בפוסט זועם שפרסמה בפייסבוק. ברוק סיפרה שלאחר התקרית היא נפגשה עם המנהל, והוא קרא לתחפושת של בנה "הסחת דעת מסוכנת" והכריז כי "זה לא בסדר שבנים מתלבשים כמו בנות או שבנות מתלבשות כמו בנים". ברוק הוסיפה כי לאחר ששיתפה את החוויה הקשה של בנה עם הורים אחרים בבית הספר, גילתה כי בעבר ארעו לא מעט מקרים דומים נוספים. למשל, צוות המורים הביך תלמיד שבחודש העלאת המודעות לסרטן השד הגיע לבית הספר לבוש בחצאית טוטו וורודה (וורוד הוא צבעו של סרט המאבק בסרטן השד). המורים שאלו אותו אם הוא הומוסקסואל ואם הוריו מעורבים בחייו בנוכחותם של תלמידים רבים, ומתברר כי אותו התלמיד כמעט הושעה בטענה כי "ניסה לעורר מחאה".

 

 

 

Sent to all local media outlets regarding discrimination in a public school:Good afternoon,I'm hoping to get...

Posted by Brooke Francev on Thursday, February 4, 2016

 

 

 

לצערנו, זו לא הפעם הראשונה שאנחנו שומעים סיפורים מחרידים כאלה על השפלת תלמידים בעקבות התלבושת שלהם, רק בשבוע שעבר סיפרנו לכם על אמנדה שנקראה לחדר המנהל והתבקשה לרדת על ברכיה כדי שיוכלו למדוד את שמלתה בסרט מידה. אנחנו לא חושבים שיש צורך להסביר מדוע התנהגותו של מנהל בית הספר מצביעה על צרות אופקים ודעות קדומות. אנחנו היינו מציעים שכל תלמידי בית הספר, בנים ובנות גם יחד, יתחפשו לאלסה כאות הזדהות עם אוסטין. 

 

 

LET IT GO - תהיו מי שאתם ואל תיתנו לאף אחד להוציא לכם את הרוח מהמפרשים, שמעתם?

 

 

(דנה זקס \ danaz.rosh1@gmail.com)