ראשי

מעניין (צילום: Shutterstock)

למה אנשים ממש כועסים על הפיד החדש של אינסטגרם?

רק הזמן יגיד לנו אם השינוי חיובי או שלילי. 

 ראש אחד   |   29/03/2016  |    |    | 

 

כפי שדיווחנו פה לפני כמה ימים, אינסטגרם מתכננת לשנות את הפיד שלה בצורה משמעותית; החברה מפתחת אלגוריתם (הדומה לאלגוריתם של פייסבוק) שישנה את הצפייה הכרונולוגית בפוסטים ויאפשר לכם לראות יותר פוסטים של חברים קרובים ויותר פוסטים השייכים לתחומי העניין שלכם, בלי קשר לשעה שבה הם פורסמו. לפי כל הסימנים, השינוי קרוב מתמיד. עובדה, כבר אתמול החלו חשבונות אינסטגרם שונים להתכונן לשינוי, וכן, זה כולל את חשבון האינסטוש של ראש אחד. 

 

אז למה אנשים כועסים על העדכון הזה? קודם כול, כי הם חשים שהשינוי הוא בגדר חדירה לפרטיות מצדה של אינסטגרם. הרי איך פתאום תדע האפליקציה מיהם החברים הכי טובים שלנו ומהם תחומי העניין שלנו? יש להניח שאם החברה אוגרת את הנתונים האלה עלינו, היא ודאי תנצל אותם לטובת שיווק ופרסום ותשתול פרסומות בפיד שלנו. עוד טוענים המתנגדים כי השינוי הזה ייטיב אך ורק עם החשבונות הגדולים שיזכו ליותר חשיפה על חשבונם של אלה הקטנים יותר (שלפני כן זכו לחשיפה זהה לזו של החשבונות הגדולים).

 

אתמול הוצף הבלוג של האפליקציה בפוסטים זועמים בנושא. קראו לדוגמה את התגובה של משתמשת האינסטגרם הזאת: "הסיבה שאני משתמשת באינסטגרם היא בגלל הפשטות שלו, המינימליזם שלו והעובדה שהכול מסודר כמו שצריך. כך אני יודעת שהתעדכנתי בכל מה שהייתי צריכה. אם השינוי יתבצע, האפליקציה תיראה כמו פייסבוק, שהאלגוריתם שלה מונע ממני לראות את כל החשבונות שעשיתי להם לייק". ולא רק משתמשים אנונימיים התלוננו על המהלך, אלא גם אושיות אינסטגרם כמו קנדל ג'נר (שדווקא אמורה ליהנות מהשינוי, הרי יש לה חשבון ענקי). קנדל שיתפה ציוץ של משתמש אחר, שכתב "הטעם שלי, תחומי העניין שלי והדברים שמעניינים אותי משתנים בכל יום. אם אפילו אני לא יודע מה בא לי לראות עכשיו, איך האלגוריתם החדש הזה ידע?". קנדל הוסיפה לציטוט "אם זה לא מקולקל, למה לתקן?". 

 

 

 

 אינסטגרם החליטה להגיב אתמול בחשבון הטוויטר שלה לכל התגובות המתנגדות לעדכון: "אנחנו מקשיבים לכם, ואנחנו מבטיחים ששום דבר לא עומד להשתנות בפיד שלכם ברגע זה. אנחנו מבטיחים לעדכן ברגע שהעדכון ייכנס לתוקף".

 

 

 

PICTURE - מה אתם חושבים על השינוי הקרב ובא? 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)