בידור

מהלך ציני? (צילום: אימג'בנק \ GettyImages)

למה אנשים כועסים על הקליפ החדש של טיילור סוויפט

אפילו אנחנו לא מרוצים מהצעד הזה!

 ראש אחד   |   07/04/2016  |    |    | 

 

בין אם אתם אוהבים את טיי-טיי ובין אם לא, אתם חייבים להודות שהקליפים שלה מדהימים. היא בוחרת את הבמאים הכי טובים ויוצרת סרטונים שהם יצירות אמנות קטנות ומחושבות. במובן מסוים זה ממש כמו לצפות בסרט קצר. לכן ברור שאנחנו ושאר המעריצים שלה התבאסנו כשנודע לנו כי הקליפ החדש, New Romantics מהאלבום 1989, שמוקדש, לדבריה, למעריצים המסורים שלה, זמין בשלב זה אך ורק ללקוחות אפל באפליקציית אפל מיוזיק (שהיא בתשלום). 

 

הקליפ מורכב מחלקים נבחרים מסיבוב ההופעות המוצלח שקיימה טיילור בשנה החולפת, 1989. בפתיחת הקליפ היא מודה למעריצים שלה ואומרת: "המעריצים הם החלק הכי טוב בסיבוב ההופעות שלי, הם הסיבה לכך שהמופע הזה כל כך מדהים. אני לא רוצה לשכוח שום דבר שקרה בסיבוב הזה, הכול היה מרגש".

 

 

 

את ההצצה הזאת לקליפ היא פרסמה בטוויטר שלה עם הכיתוב "האנשים הכי טובים בעולם הם בחינם". אנשים רבים טוענים שמדובר בצעד ציני; מצד אחד היא מודה למעריצים שלה ואומרת שטוב לב ואדיבות אינן עולות כסף, ומצד שני היא חותמת על הסכם בלעדיות עם אחת החברות הכי עשירות בעולם, אותה חברה שטיילור ניהלה נגדה מאבק על זכויותיהם של מוזיקאים! חוץ מזה, ממתי צריך לשלם כדי לצפות בקליפ? אנחנו מבינים את הצורך לשלם על דיסקים, הופעות, מרצ'נדייז, אבל קליפים? הרי כל המטרה שלהם היא לקדם את האמן ואת השיר, הם לא מוצר צריכה בפני עצמו.

בכל מקרה, מאז הפרסום אתמול פנו מעריצים רבים לטיילור ברשתות החברתיות ואמרו לה את דעתם. 

 

"המממ... מישהו יכול להסביר לי? האם הקליפ החדש של טיילור זמין רק באפל? מה לגבי משתמשים שאין להם אפל?"

 

"אני לא נוטשת את טיילור סוויפט, אבל היא צריכה לדעת שמה שהיא עשתה עם הקליפ החדש שלה ועם אפל היה לא בסדר. אנחנו לא תלוש משכורת".

 

גם סגנונו של הקליפ לא חף מביקורת. מעריצים רבים התלוננו שהקליפ הוא קטעים ערוכים של סיבוב ההופעות האחרון ולא קליפ טיילור "קלאסי". לדעתנו, זה כבר נוגע לבחירה אישית ויש מצב שהקליפ מהמם, הרי סיבוב ההופעות של טיילור סיפק כל כך הרבה רגעים טובים. נו, טוב, נחכה שיגיע ל-VIMEO. 

 

TAYLOR - שחחרי את הקליפ, אנחנו רוצים לראות! 

 

(אינה טוקר / Inna.rosh1@gmail.com)