סלבס

למה אנחנו כל כך רגישים לדגדוגים?

 אולי דגדוגים גורמים לנו לצחוק, אבל לפעמים להיות רגישים לדגדוגים יכול להיות סיוט אמיתי (שמצחיק בעיקר את מי שבצד המדגדג), אז למה אנחנו כל כך רגישים לדגדוגים, ואיך אפשר לנצח את זה? #גאונותמכירים את הרגע הזה שאחיכם הגדול מפיל אתכם על הרצפה ומדגדג אתכם למוות עד שאתם לא יכולים לנשום, ולא ברור אם אתם רוצים לצחוק או לבכות? אז כזה. חשבתם פעם למה בעצם כשנוגעים בנו בעדינות במקומות מסוימים - זה גורם לנו לצחוק? מחקרים רבים אומרים שמטרת הדגדוג היא קשר אנושי, ולכן כשמישהו אחר מדגדג אותנו - זה מדגדג - וכשאנחנו מדגדגים את עצמנו - זה לא עושה לנו כלום. תנסו רגע, הצלחתם לדגדג את עצמכם? ברור שלא. מחקרים אחרים אומרים שדגדוג הוא צורה של הכנעת הצד המדוגדג, שזה די מה שאחיכם הגדול בעצם ניסה לעשות מראש. יפה לו, Well Played. אז מה בעצם קורה לנו בגוף? יש לנו המוני קצות עצבים מתחת לעור, וכשהם מגורים על ידי מגע, הם שולחים אותות למוח. דגדוג קל יגרום למוח שלנו לעשות שתי פעולות - לנתח את חוזק המגע ולשלוח אותות של התחושה הנעימה של המגע. כששתי הפעולות האלה קורות יחד, נוצרת התחושה של דגדוג. זה עובד, מן הסתם, רק בדגדוג קל, הרי כולנו יודעים שכשהדגדוג נעשה אגרסיבי מדי, זה כבר ממש לא נעים. Tickle_death# אז איך מונעים מעצמכם להיות רגישים לדגדוגים? לא תאמינו כמה זה פשוט. חלק גדול ממה שגורם לנו להתחרפן מדגדוגים היא ההפתעה, הרי אנחנו לא יודעים מה בדיוק נרגיש לפני שהמגע מתרחש (ושוב אנחנו חוזרים לעובדה שאנחנו לא יכולים לדגדג את עצמנו). כשמישהו מתחיל לדגדג אתכם, שימו את היד שלכם על גבי היד שלו. זה ישלח למוח שלכם אותות לגבי המגע המצופה ויחסל את תחושת הדגדוג. לא להאמין שלא ידענו את זה עד עכשיו. https://www.youtube.com/watch?v=J_ozTpZUvs0  REVENGE - במי הכי בא לכם להתנקם בעזרת הטריק החדש שלימדנו אתכם? (דנה זקס / danaz.rosh1@gmail.com)

  |   08/05/2015  |    |    | 

ACabZuL 
אולי דגדוגים גורמים לנו לצחוק, אבל לפעמים להיות רגישים לדגדוגים יכול להיות סיוט אמיתי (שמצחיק בעיקר את מי שבצד המדגדג), אז למה אנחנו כל כך רגישים לדגדוגים, ואיך אפשר לנצח את זה? #גאונות

מכירים את הרגע הזה שאחיכם הגדול מפיל אתכם על הרצפה ומדגדג אתכם למוות עד שאתם לא יכולים לנשום, ולא ברור אם אתם רוצים לצחוק או לבכות? אז כזה. חשבתם פעם למה בעצם כשנוגעים בנו בעדינות במקומות מסוימים - זה גורם לנו לצחוק?

מחקרים רבים אומרים שמטרת הדגדוג היא קשר אנושי, ולכן כשמישהו אחר מדגדג אותנו - זה מדגדג - וכשאנחנו מדגדגים את עצמנו - זה לא עושה לנו כלום. תנסו רגע, הצלחתם לדגדג את עצמכם? ברור שלא. מחקרים אחרים אומרים שדגדוג הוא צורה של הכנעת הצד המדוגדג, שזה די מה שאחיכם הגדול בעצם ניסה לעשות מראש. יפה לו, Well Played.

אז מה בעצם קורה לנו בגוף? יש לנו המוני קצות עצבים מתחת לעור, וכשהם מגורים על ידי מגע, הם שולחים אותות למוח. דגדוג קל יגרום למוח שלנו לעשות שתי פעולות - לנתח את חוזק המגע ולשלוח אותות של התחושה הנעימה של המגע. כששתי הפעולות האלה קורות יחד, נוצרת התחושה של דגדוג. זה עובד, מן הסתם, רק בדגדוג קל, הרי כולנו יודעים שכשהדגדוג נעשה אגרסיבי מדי, זה כבר ממש לא נעים. Tickle_death#

אז איך מונעים מעצמכם להיות רגישים לדגדוגים? לא תאמינו כמה זה פשוט. חלק גדול ממה שגורם לנו להתחרפן מדגדוגים היא ההפתעה, הרי אנחנו לא יודעים מה בדיוק נרגיש לפני שהמגע מתרחש (ושוב אנחנו חוזרים לעובדה שאנחנו לא יכולים לדגדג את עצמנו). כשמישהו מתחיל לדגדג אתכם, שימו את היד שלכם על גבי היד שלו. זה ישלח למוח שלכם אותות לגבי המגע המצופה ויחסל את תחושת הדגדוג. לא להאמין שלא ידענו את זה עד עכשיו.

https://www.youtube.com/watch?v=J_ozTpZUvs0

 REVENGE - במי הכי בא לכם להתנקם בעזרת הטריק החדש שלימדנו אתכם?

(דנה זקס / danaz.rosh1@gmail.com)