בידור

(קרדיט: giphy.com

לזרוק את הסמארטפון על הרצפה ולבכות עם דמעה בודדת: 11 הקלישאות הכי מאוסות בקולנוע

תקף גם לטלוויזיה כמובן, אבל אולי די? זה עושה לנו אלרגיות!

 ראש אחד   |   02/09/2016  |    |    | 

 

 

 

1. נשים יכולות לרוץ בעקבים - אולי שני מטרים, לא יותר. 

 

 

2. דמעה בודדה - נו, באמת, כשאנחנו בוכים, מפלי מים זולגים מעינינו, נזלת נשפכת לנו מהאף, והקולות שאנחנו עושים נשמעים כמו קרנף גוסס. אז להזיל דמעה בודדה? לא אמין. 

 

 

 

3. משיבון - משיבונים לא תפסו בארץ מעולם, ואף שבארצות הברית הם היו להיט, אפשר לנחש שגם האמריקאים ויתרו על המשיבונים בשנת 2016. נראה לנו שהגיע הזמן להגיד ביי למכשיר הזה, שאמנם סיפק לנו המון רגעים דרמטיים - אבל מעט מאוד אמינות. שמעתם על ווטסאפ? 

 

 

4. לירות על מנעול הדלת כדי לפתוח אותה - הממ... זה לא ממש עובד ככה, לפחות לא כשמדובר במנעולים טובים. 

 

5. מפתחות הרכב תמיד יהיו במראה שמעל הנהג - בסרטי אקשן, כשמישהו זקוק למכונית הוא פשוט נכנס לאוטו מסוים (שמשום מה פתוח) ולוקח את המפתחות שמונחים באופן מאוד נח מעל הנהג (איפה שהמראה). ראיתם פעם מישהו שומר שם את המפתחות? ספק. 

 

6. כשמישהו זורק את הסמארטפון שלו - נו, באמת, אחד הדברים הכי חשובים בחיים שלנו הוא הסמארטפון. לא רק שהוא עולה מלא כסף, אלא שבלעדיו אנחנו מרגישים אבודים. לא קונים את זה. 

 

 

7. אנשים מתעוררים מסיוטים באותה תנוחה קבועה - לא, לא כל יקיצה מסיוט היא בזינוק לישיבה על המיטה. לפעמים אנחנו סתם פוקחים עיניים בלחץ, וזה אחרי שהסיוט תקף אותנו כשישנו על הבטן (תנוחת שינה שכמעט ולא קיימת בקולנוע). 

 

 

8. אנשים לא אומרים ביי כשהם מסיימים שיחות טלפון - מה זה, לא לימדו אתכם נימוסים? 

 

9. תמיד יש שעון עצר על פצצות - למה שמישהו יתכנן פצצה שכתוב עליה בפירוש מתי היא תתפוצץ?

 

 

10. נערות מתלבשות לבית הספר כאילו הן יוצאות לדייט - סבבה שאין תלבושת אחידה, אבל לא יכול להיות שיש לכן כל כך הרבה בגדים ושזה מה שאתן לובשות לבית הספר כל יום (ושלא נדבר על חוסר הנוחות של העקבים). מה עם איזה ג'ינס וסוודר? או שאנחנו עד כדי כך לא אופנתיים? 

 

 

11. משולשי אהבה תמיד מורכבים מבחורה שמתלבטת בין שני בנים - גייל-קטניס-פיטה, אדוארד-בלה-ג'ייקוב, קליף-טורנס-ארון ("מעודדות צמודות"). דרך אגב, ההתבלטות היא כמעט תמיד אותה התלבטות: החתיך או הרגיש, ידיד הנפש או הבחור המחוספס... ונכון, הקלישאה הזאת מאפיינת בעיקר ספרי נוער, אבל כמעט כל ספר נוער מוצלח הופך היום לסרט. בנוסף, שימו לב שבמרכז משולש האהבה הזה תמיד עומדת בחורה שצריכה לבחור בין שני בחורים; לא היינו במתח לראות את הארי פוטר נקרע בין שתי בחורות, למשל. אז לא, רוב הבנות מתאהבות בבחור אחד, והן לא יושבות כל היום וחושבות במי לבחור. 

 

 

 

 

MOVIES - מהי הקלישאה שאתם הכי שונאים לראות? 

 

 

(אינה טוקר / Inna.rosh1@gmail.com)