ראשי

מתוך הסרט "אחיות" (קרדיט צילום: באדיבות yes דוקו)

לוח השידורים של "ראש אחד" ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, ערוצי הטלוויזיה משדרים תכניות וסרטים שעוסקים בזיכרון.

 ראש אחד   |   30/04/2017  |    |    | 

כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, ערוצי הטלוויזיה משדרים תכניות וסרטים שעוסקים בזיכרון. ליקטנו לכם אותם ללוח שידורים מיוחד.

 

 

 

"אחיות" - יום ראשון 30.4.2017 21:15 ב-yes דוקו וב-yesVOD

 

מלי שמאי נפטרה במהלך שירותה הצבאי מממחלת הסרטן, שממנה סבלה כמה שנים לפני גיוסה. מבחינת המדינה היא נחשבת לחלל צה"ל, והוריה משתתפים פעילים בכל הטקסים ופעילויות ההנצחה הלאומיות. אלא שאחותה, עדי, מתקשה להבין את הקשר בין הכאב הנורא על האובדן הפרטי של אחותה, שרק במקרה מחלתה הכריעה אותה כשהייתה בשירות הצבאית, לבין "תעשיית השכול הלאומית", כלשונה, מה שיוצר חיכוכים קשים עם הוריה. עדי יוצאת למסע רגשי כדי לברר לעצמה – ולהוריה - אם הכניסה המחבקת למשפחת השכול הישראלית, גם אם החללים לא נפלו בקרב, מקלה את הכאב.

 

"עמרי טל: הפלמ"חניק האחרון" - יום ראשון 30.4 בשעה 21:16 HOT3

מפקד מחלקת הסיור בחיל השריון, סרן עמרי טל ז"ל, נפל במבצע צוק איתן ב-31.7.14 מפגיעת פצמ"ר בחבל אשכול. בסרט זה תספרו עליו משפחתו ותשמר את זכרו, כך שייחודיותו תהא צרובה בלבנו.

 

"חלום", קליפ לזכרה של צוערת סיגל חייט - יום ראשון 30.4 בשעה 21:47 HOT3

 סיגל חייט נפטרה ב-2006 מדלקת קרום המוח בעת שירותה הצבאי. סיגל חלתה במחלה בזמן שהייתה במסלול ייעודי לקצונה בחיל הרפואה. לאחר מותה כתב אביה, מיכאל חייט, שירים לזכרה.

 

"המלחמה האחרונה של קטי" - יום ראשון 30.4 בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

אחיה של קטי, ציון, היה חייל בחיל הקשר. הוא שירת במוצב החרמון רגע לפני פרוץ מלחמת יום הכיפורים והפעיל שם מכשיר קשר סודי. עם פרוץ המלחמה, במהלך הקרבות, הוא נעלם. הצבא טוען שהוא נפל בקרב על המוצב, אולם המשפחה מסרבת להאמין בכך. רדופת אמונה שאולי ציון חי, יוצאת קטי אחותו למסע שהוא גם פיזי וגם נפשי. המסע הזה מביא אותה למעשים קיצוניים ולאתגרים רגשיים קשים מנשוא במטרה לגלות את האמת המפתיעה.

 

 

"העץ של צפריר" - יום שני 1.5 בשעה 17:45 HOT3

סרט לזכרו של רס"ן צפריר בר אור, שנפל במבצע "צוק איתן".

 

 

yesVOD

מבחר סרטים מיוחדים לרגל יום הזיכרון, בהם "רוק בקסבה", "כיפור", "לבנון", "בופור" ו"התגנבות יחידים".