ראשי

(צילום מסך)

לא רק "פוקימון גו": 6 משחקים שכבר שכחנו שהיינו מכורים אליהם

תגידו, אפשר להגיד נוסטלגיה על משחק ששיחקנו בו לפני חצי שנה?

 ראש אחד   |   20/08/2016  |    |    | 
צילום מסך (צילום מסך)

תגידו, אפשר להגיד נוסטלגיה על משחק ששיחקנו בו לפני חצי שנה?
 

 

 

כולם מתלהבים מ"פוקימון גו"... אבל מי מכם זוכר את "טמאגו" ו"פאן ראן"? ומה לגבי המשחק "Draw Something" שדרש מאיתנו יכולות ציור שמעולם לא היו לנו? החלטנו להיזכר בכמה משחקים שהשתלטו לנו על הזמן הפנוי הרבה לפני שהסתובבנו לחפש פוקימונים ברחוב.

 

 

1. "טמאגו"

 

אולי המשחק הכי מטומטם שהיינו מכורים אליו אי פעם. כנראה שמישהו אי שם למעלה תהה לעצמו אם האדם הממוצע מסוגל ללחוץ על אותו חלק של המסך מיליון פעמים, מבלי לדעת אם מחכה לו משהו בסוף. אז המישהו הזה שחרר את אפליקציית "טמאגו", שבה לכל משתמש יש תמונה של ביצה והוא צריך ללחוץ עליה מיליון פעם (אנחנו לא מגזימים פה). המחשבה הראשונה של רובנו הייתה: "מי לעזאזל יהיה משועמם מספיק בשביל ללחוץ על ביצה מיליון פעם?" ובכן... לא עבר הרבה זמן והמרוץ לשבירת הביצה התחיל. ומה מקבל מי שעמד באתגר והצליח ללחוץ על הביצה מיליון פעם בלי לשבור את האצבע שלו או את המסך מרוב עצבים? - את התמונה הבאה. תכל'ס, צודקים. 

 

hghgfh מושלם (צילום: יוטיוב)

 

2. "חדר וחצי"

 

המשחק "חדר וחצי", המבוסס על הפינה של ניר וגלי ב"ארץ נהדרת", הציע לכם להיכנס לנעליו של שולי הקוסם ולנסות לעזור לו במטלות הבית. נשמע פשוט? כלי הבית המדברים של שולי לא חושבים כך.  #היה_כיף

 

hghgf דווקא היה כיף. צילום: google play

 

 

3. "פאן ראן"

 

משחק ריצה לא קשה מדי ודי פשוט להבנה שהצליח לגרור את כל התלמידים, שיצאו להפסקה מהשיעורים, להתכנס יחד באיזה ספסל בבית ספר ולהתחרות האחד בשני. מעל 50 מיליארד משתמשים בכל העולם התמכרו למשחק הזה בזכות ממשק המולטי פלייר (ממשק שמאפשר משחק רב משתתפים) שלו. המטרה די פשוטה – כל אחד בוחר אוואטר ומתחיל לרוץ. מנצח מי שמגיע ראשון ועובר בשלום את כל המכשולים. נשמע מעפן? עובדה שעד לפני שלוש שנים כולם שיחקו בו...וחוץ מזה, 50 מיליארד משתמשים לא טועים!

 

unnamed יצאנו לריצה קלה

 

4. "Draw Something"

 

המשחק שהפך את כולנו לפיקאסו - בלי לעזוב את הנייד. הרעיון של המשחק מעולה: שני משתתפים, אחד מהם אמור לצייר והשני צריך להבין מה הראשון צייר. המשקיעים שבינינו יכלו לשבת שעות על הנייד ולהכין ציור מושקע שלא היה מבייש אף תלמיד מגמת אמנות. העצלנים/רמאים שבינינו פשוט כתבו בציור את המילה עצמה. מיותר להגיד שזה די הוציא את האתגר/פואנטה מהמשחק, וזאת כנראה הסיבה שהוא כבר לא ממש איתנו.

 

1crwtpl5tqzvd7ypttr ציירו משהו

 

5. "קנדי קראש"

 

מבין הבודדים שהיה ונשאר "מכת מדינה". בשנת 2013 עקף המשחק את "פארמוויל" בתור המשחק הפופולרי ביותר בפייסבוק (חתיכת הישג). ניתן להגיד שהמשחק היה שנאתו הגדולה של כל מורה בזמן שיעור ואהבתו הגדולה ביותר לאחר השיעור (נראה לכם שהמורים לא שיחקו בזה?). המטרה הייתה ליצור כמה שיותר רצפים של סוכריות מתוך לוח שלם המחולק לשורות. על כל פעולה חיובית (רצף של שלוש סוכריות או יותר מאותו הצבע), המשחק היה מפרגן במילת חיזוק כמו "Tasty" או "Sweet" בקול מרוגש - מה שדרבן את מיליוני המשתמשים להמשיך עד לשלבים עם המספרים התלת-ספרתיים. גם אם לא שיחקתם בו, סביר להניח שנתקלתם בו (באמצעות אחד מהחברים שלכם בפייסבוק), שכן כדי לעבור שלבים (מבלי לחכות יומיים) המשתמש היה צריך לקבל "כרטיס מעבר" משלושה חברים שלו בפייסבוק. 

 

maxresdefault (1) כמה כדורי שוקולד!

 

 

6. "טמפל ראן" 

 

עוד משחק ריצה שכבש אותנו. מה צריך לעשות? לרוץ ולא למות. לאן רצים? לא ידוע. האם יש נקודת סיום למשחק? לא. למה זה היה כל כך כיף? האמת, לא לגמרי ברור לנו אבל אנחנו זוכרים שהגענו ממש רחוק. 

 

temple_run.0_cinema_640.0 יש כאלה שקראו למשחק הזה טמבל רץ.

 

 

PLAY - שעות, שעות העברנו על הדברים האלה במקום לתקשר עם אנשים ולעשות משהו מועיל עם עצמנו! 

 

 

 

(כת"צ ארד פז / arad.rosh1@gmail.com)