מגזין

(צילום: thinkstock)

לא נוסה על בעלי חיים?

זה רק לקח שנתיים אבל סוף סוף החוק שאוסר על ייבוא מוצרי קוסמטיקה שנוסו על בעל חיים נכנס לתוקף!

  |   28/04/2017  |    |    | 

משחקים אותה אמריקה - ישראל מנסה כבר שנים ארוכות ליישר קו עם שאר מדינות העולם ובאיחור אופנתי משהו, החוק נכנס לתוקף.

מהרגע שבו החוק נכנס לתוקף - אסור למכור, לייבוא או לייצא מוצרים שמרכיביהם נוסו על בעלי חיים והוא נועד להקשות על חברות קוסמטיקה. אלא שכל עורכי הדין שביניכם וודאי שמו לב ללופ-הול "מהרגע שבו נכנס לתוקף"..

מה זה אומר? שהחוק אינו חל רטרואקטיבית משמע כל המוצרים שכבר עשו את כניסתם לארץ ונמצאים על המדפים לא יורדו!! רוצים להיות צרכנים חכמים? לפני שאתם רוכשים שמפו או סומק תעיפו מבט ותראו אם המוצר נושא את הארנב החמדמוד שבא לסמן כי המוצר לא נוסה על בעלי חיים (נ.ב - גם האייקון הזה בסכנת הכחדה תודות להוראת משרד הבריאות להסירו). 

חוק חדש

למרות שהיינו מצפים שארגוני זכויות לבעלי חיים ישמחו על החוק זה לא קרה ובצדק. החוק אומנם נשמע טוב אבל לכל מי שיודע לקרוא טוב טוב את הוראות ההפעלה, יגלה שיש סעיף אחד קטנטן שמהווה פירצה ענקית!

הסעיף מאפשר מכירה של מוצרים שאין ברירה אלא לבצע ניסויים בזמן ייצורם וזאת מבלי להבהיר באילו מוצרים בדיוק מדובר! היות ולא נקבעו קריטריונים ברורים, הארגונים חוששים שהחוק אינו אלא עלה תאנה אחד ענק. 

VIP - לאחרונה מסתמן יותר ויותר שעלינו לגלות אחריות צרכנית! עלינו לדרוש לדעת מאיפה מגיעים המוצרים וכיצד הם עושים את הדרך אל המדפים. אז עשו טובה, תהיו נבונים עם הארנבונים.

 (מערכת R1)