סלבס

צילום: טוויטר

אנחנו לא מאמינים שמישהו העז לפרסם דברים כאלה על אמה ווטסון

מחכים להתנצלות.

 ראש אחד   |   26/09/2016  |    |    | 

 

 

אמה ווטסון (או כפי שאנחנו אוהבים לקרוא לה: אחת הנשים הכי מדהימות בעולם הבידור), שוהה בימים האחרונים בניו יורק כדי לקדם את הקמפיין שלה HeForShe, שמטרתו להשיג שוויון בין גברים לנשים. אמה נשאה באו"ם נאום שנקרא "הסביבה כן תשתנה", ובו היא קראה לאוניברסיטאות לקדם מרחב אקדמי שוויוני עבור נשים ועבור בני מיעוטים. אמה ציינה כי סביבה בטוחה לנשים היא זכות בסיסית ולא פריבילגיה, זכות יתר, ואנחנו לא יכולים שלא להסכים.

 

ואף שאנחנו גאים בפועלה של אמה ומרגישים שהיא מודל מעולה לחיקוי (כל סלב שאינו מפחד מהמילה "פמיניזם" מקבל אצלנו נקודות בונוס), יש אנשים שחושבים אחרת לגמרי. אחד מהם הוא רוד לידל, כתב בצהובון הבריטי "סאן", שכתב את אחד מטורי הדעה הכי סקסיסטיים ומיזוגניים (כלומר מלא שנאת נשים) שנתקלנו בהם לאחרונה. 

 

 

https://twitter.com/LouiseRidley/status/779242408458461184

 

 

 

ראשית, במקום להתייחס לאמה ווטסון בשמה הוא קרא לה הרמיוני גריינג'ר (אפשר אימוג'י יורה ברקה?) ואז הוא המשיך לעלוב בה: "במקום ללמד אותנו את חוקי הקווידיץ' או איך להפוך מישהו לצפרדע היא שעממה את כולם עם ההתבכיינות, השמאלנות והפוליטקלי קורקט שלה". את המאמר הוא סיים במשפט "אני מניח שבחרו בה (לנאום) כי אנג'לינה ג'ולי עסוקה בדברים אחרים". 

 

ובכן, רוד, קודם כול, לא בחרו באמה כי אנג'לינה ג'ולי הייתה עסוקה, בחרו בה כי היא פעילה חברתית וכי היא הקימה ארגון שאשכרה עוזר לנשים ומקדם אותן. שנית, כנראה שבחיים לא היינו קוראים מאמר כזה על גבר. למה? כי לא כותבים ככה על גברים! הזלזול, ההקטנה, ההתייחסות אל אמה בתור הדמות שהיא שיחקה ולא בתור השחקנית שהיא, ההשוואה לאנג'לינה ג'ולי וחוסר היכולת של הכתב להתייחס לדברים שהיא אמרה ולא למי שהיא - כל אלה מוכיחים לנו שהדרך לשוויון מגדרי עוד ארוכה. ארוכה מאוד. 

 

 

RUDE - עדיין מחכים להתנצלות. 

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)