בידור

אסון גדול נמנע. (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

כמעט אסון: פיגוע גדול נמנע בהופעה של ג'סטין ביבר

המחבל הצעיר נשפט ונמצא אשם

 עמרי ויסמן   |   29/11/2017  |    |    | 

אתמול התגלה כי נער בריטי בן 17 נמצא אשם בתכנון פיגוע שתוכנן לצאת לפועל בהופעה של ג'סטין ביבר בקרדיף, וויילס. הנער, ששמו לא פורסם מפאת גילו, נעצר כבר בסוף חודש יוני אחרי שנמצא "בודק" את הסדרי האבטחה המתוכננים להופעה של הזמר הקנדי. המשטרה ערכה חיפוש בביתו ומצאה בו חומרים מפלילים כגון כלי נשק, רשימות שבהן תכנן הנער את פעולת הטרור, ואף מכתב שבו הוא נטל אחריות על הפיגוע (שסוכל, כן?), נשבע אמונים לדאע"ש ובו נכתב: "אני חייל של המדינה האיסלמית. תקפתי היום בקרדיף כי הממשלה שלכם ממשיכה להפגיז מטרות בסוריה ובעיראק".

הנער, כאמור, נעצר לפני כחמישה חודשים, אולם רק עתה נחשפו הפרטים ופסיקת בית המשפט הבריטי בעניינו – בו הוא נמצא אשם. להגנתו טען הנער שהוא בכלל לא תכנן לבצע פיגוע אלא רק היה "סקרן" ורצה לבדוק "עד כמה קל להשיג מידע אודות טרור". קו ההגנה הזה לא ממש הרשים את בית המשפט, שכאמור ראה בו אשם. גזר דינו של המחבל, שבוודאי לא יהיה קל, יינתן ב-10 בינואר, ומובן שנעדכן ברגע שיתקבלו פרטים נוספים.

למרבה המזל, הפיגוע בהופעה של ביבר לא יצא אל הפועל, אבל כולנו עדיין נחרדים כשאנחנו נזכרים בפיגוע שאירע בהופעה של אריאנה גרנדה במנצ'סטר ב-22 במאי השנה, פיגוע שגבה 23 קורבנות וללא ספק "העניק השראה" לנער הבריטי האכזר, שמזל שנתפס.