מגזין

(באדיבות המרכז לעיוור בישראל)

כל הפרטים על יום המודעות לקהילת לקויי הראייה והעיוורון בישראל

מזמינים אתכם לעצום עיניים ולראות שכולנו שווים.

 דניאל פסו   |   07/06/2017  |    |    | 

היום יפתחו אירועי Blind Day - יום המודעות לקהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, תחת הכותרת "תעצמו עיניים - ותראו". באופן סימלי התאריך שנבחר לפתוח את האירועים הוא ה- 6/6, ההגדרה הרפואית לראייה תקינה.  אירועי ה"בליינד דיי" יצוינו בכל רחבי הארץ, ויתקיימו במשך שלושה ימים, עד תאריך ה- 09/06.

האירועים יתקיימו בהובלת "המרכז לעיוור בישראל" ויכללו פעילויות רבות כגון: תערוכות שונות, הופעות סטנדאפ, קבוצת ריצה, טורניר שחמט, סנדת שזירת פרחים, אירוע חתירת סאפ ועוד. בכל הפעילויות ישתתפו לקויי ראייה ועיוורון, ואנשים בעלי ראייה תקינה יחד, זה לצד זה. בנוסף יתקיימו בתאריכים האלו פרוייקט "מאירים את הסלון" שבסגרתו יערכו מפגשים בין עיוורים ולקויי ראייה אשר יספרו את סיפורם באוירה אישית וקרובה בבתיהם של מארחים אשר נרתמו לפרוייקט. 

פעילות מעניינת נוספת שתתקיים במסגרת האירועים היא אכילת ארוחה שלמה כשעיניי הסועדים יכוסו בכיסוי עיניים. מסעדות רבות התגייסו לפרוייקט ויציעו במסגרתו עד כ-50% הנחה לסועדים אשר יהיו מוכנים להתנסות באתגר.

אירועי "בלינד דיי" השנה עומדים בסימן שיוויון תעסוקתי לאנשים בעלי לקויות ראייה ועיוורון, והגברת המודעות בנושא שילובם בשוק התעסוקה הישראלי. הסולגן שילווה את הפרויקט הוא: "מה יש לראות?! תרגישו!" והמסר מאחוריו הוא להביא לקבלת לקויי ראייה ועיוורון, והפחתת השיפוטיות כלפיהם, הודות לטכנולוגיה המתקדמת שיכולה כיום ליצור כלים ולתאר את המציאות.

לקבלת פרטים נוספים, וללוח האירועים המלא הכנסו לדף הפייסבוק של Blind Day