מגזין

לילה טוב (צילום: shutterstock)

כך תשלטו בחלומות שלכם

לדבר עם חיות, להתקבל להוגוורטס, לסגור חשבון עם האקס/ית, לשבת לקפה עם האיידול... מתברר שאפשר לשלוט בחלומות שלנו, וככה עושים את זה.

 ראש אחד   |   01/08/2015  |    |    | 
לילה טוב (צילום: shutterstock) לילה טוב (צילום: shutterstock)

לדבר עם חיות, להתקבל להוגוורטס, לסגור חשבון עם האקס/ית, לשבת לקפה עם האיידול... מתברר שאפשר לשלוט בחלומות שלנו, וככה עושים את זה.

מה אם נגיד לכם שמעכשיו בכל לילה תוכלו לעשות מה שאתם רוצים? אבל באמת, כל מה שתצליחו לחשוב עליו: לעבור דרך קירות, לעוף, לטוס בחינם לניו יורק – לא ממש משנה מה אתם רוצים להגשים, זה כבר העניין שלכם.
אנחנו יודעים שזה נשמע קצת מטורף, אבל מדענים הוכיחו שאכן אפשרי לשלוט בחלומות. לתופעה קוראים "חלום צלול" - משום שדעתנו צלולה במהלכו. בשלב הזה אתם בטח כבר חסרי סבלנות ותוהים איך בדיוק עושים את זה – אז יאללה, ניגש לעניין. #חלומות_פז

1. יומן חלומות

הצעד הראשון בתהליך הוא לנהל יומן חלומות. בכל בוקר, ישר כשאתם מתעוררים, שחזרו בראשכם את מה שחלמתם וכתבו הכול על דף (מומלץ להכין מראש מחברת ועט ליד המיטה). אחרי שתנהלו יומן חלומות במשך כמה שבועות, בדקו אילו דברים חוזרים על עצמם בחלומותיכם. אם תבינו מהם המוטיבים החוזרים בחלומות שלכם, אתם תזהו אותם כשהם יופיעו בחלומכם והמוח שלכם יבין שאתם בעצם חולמים.

2. בדיקות מציאות 

קיימות בדיקות מציאות רבות וכולן עובדות על אותו העיקרון: אתם צריכים להרגיל את עצמכם לבדוק אם אתם נמצאים בחלום או במציאות. אם ההרגל יהיה טבוע בכם, תוכלו לערוך את הבדיקה הזו מתוך הרגל גם בשינה – ואז תגלו שאתם חולמים. אפשר, למשל, לעשות הרגל להביט בשעון מדי עשרים דקות, להסב ממנו את המבט לשנייה ואז להביט בו שוב. אם השעה נשארה אותה השעה, אתם ערים, ואם היא השתנתה – בינגו, אתם חולמים! התופעה הזו קורית כי בזמן החלום קשה למוח שלנו לשחזר את אותה השעה בדיוק. אם תתרגלו לעשות את הפעולה הזו ביומיום, אתם תעשו אותה גם בזמן שאתם חולמים, מבלי לנסות בכלל.

3. פשוט לרצות את זה

חוקרת חלומות מאוניברסיטת הארוורד טוענת שכדי לשלוט בחלום יש לומר לפני השינה כמה פעמים, בבירור, את מה שאתם רוצים לחלום עליו. למשל: "אנחנו רוצים לפגוש את הארי סטיילס, אנחנו רוצים לפגוש את הארי סטיילס, אנחנו רוצים לפגוש את הארי סטיילס!".

החלום הצלול מאפשר לנו להגשים משאלות, להתגבר על פחדים, ובעיקר לסגור פינות וחשבונות עם אנשים, כאלה שאנחנו אוהבים יותר וכאלה שאנחנו אוהבים פחות. ככה קל להתגבר ולעבור הלאה. עם זאת חשוב לזכור שאחרי הכול אנחנו מדברים עם עצמנו בחלום, והשינוי שמתחולל בעקבותיו אמנם יכול לעזור להתמודד עם המציאות, אבל הוא לא אמיתי. ומצד שני, אם בחלום אנחנו יכולים לעשות כל מה שנרצה, למי בכלל אכפת מהמציאות?

shutterstock_11915263 חלומות מתוקים (צילום: shutterstock)

GN – אז מה אתם מתכננים לעשות בחלום הבא שלכם?

(כת"צ כפיר כהן/ kfir.rosh1@gmail.com)