בידור

המורה לא הרשה לו לצאת מהכיתה. (צילום: נועם גורביץ')

"כאן תהיה מה שרצית": דניאל מורשת כבש את פסטיבל הפסנתר וגם אותנו

המופע, שהתקיים במסגרת פסטיבל הפסנתר, כלל הופעות אורח של לי בירן, אליאנה תדהר ועוד אורחת מיוחדת

 אריאלה אביר   |   12/11/2017  |    |    | 

שבת בבוקר, יום יפה: אתמול בשעת בוקר שבכל יום שבת אחר כנראה בדיוק היינו מתהפכים במיטה כדי להמשיך לחלום על מגש פיצה עם אננס, התפקדנו יחד עם המון בני נוער במוזיאון תל אביב, כדי לצפות בהופעתו של דניאל מורשת, כי אם יש מישהו אחד שאנחנו מוכנים לוותר עבורו על פיצה - זה דניאל.

ההופעה התקיימה במסגרת פסטיבל הפסנתר שנערך בימים אלו, המאגד בתוכו הופעות של מיטב אמני ישראל. זה כבר ידוע שהמופעים בפסטיבל הם מיוחדים, כאלו שלא תוכלו לראות בשאר ימות השנה, אבל לא היה לנו מושג עד כמה.

אחרי המתנה של כרבע שעה, עלה מורשת לבמה לקול מחיאות הכפיים של הקהל המשולהב. לאחר פתיחה שכללה קטע הומוריסטי בו דניאל מנסה למצוא את הסאונד הנכון להיכנס עימו לבמה (זו ללא ספק אחת ההחלטות החשובות, אחרי "האם זה לגיטימי ללבוש את אותה חולצה יום אחרי יום אם אנחנו מסתובבים עם אנשים שונים?"), קיבלנו קאבר מצוין ל-Uptown Funk של ברונו מארס, שהכניס את כולם לאווירה המתאימה שליוותה את המופע עד סופו.

חשבתם שמורשת הוא שחקן מעולה? חכו שתשמעו אותו שר. כוכב "גאליס" מחזיק במיקרופון ובלי להניד עפעף שר קאברים לזמרים כמו אליעד ואביאור מלסה, שלא יביישו את הביצוע המקורי. כבר בשיר השלישי הקהל החליט לוותר על האפשרות לשבת על הכיסא שהוקצה לו, ועשרות מעריצים עטו אל עבר הבמה בתקווה לעמוד כמה שיותר קרוב לדניאל.

זוכרים שדיברנו על כך שמופעי פסטיבל הפסנתר הם תמיד מיוחדים? וול, המילה "מיוחד" הומצאה על הרגע בו עלו לבמה לי בירן ואליאנה תדהר, יחד וגם כל אחד לחוד. השלישיה המאושרת שרה יחד מחרוזת של שירי להקת כוורת, ובמהלך ההופעה אף זכינו לסולו תופים היסטרי של בירן. ועוד לפני שהצלחנו להסדיר נשימה משיתוף הפעולה של כוכבי "גאליס" ו"החממה", הגיח קולה של רוני דלומי ממרומי האולם. הפתעה: למרות שלא פורסם על כך כלום, גם דלומי החליטה להגיע לעשות כבוד לחברה הטוב. השניים שרו יחד את "תן", ואין משהו שלא היינו נותנים כדי לעמוד איתם על הבמה.

מורשת נראה מאוד נינוח על הבמה. הוא חילק כיפים בכמות מסחרית לכל מי שהושיט את ידו לבמה, זרק חיוכים לכל עבר ושיתף את הקהל בסיפורים מהיום הראשון ללימודי המשחק שחווה לאחרונה. #שלום_שנה_א'!

הבוקר המוצלח, שבלי לשים לב הפך לצהריים נעימים, הסתיים בנימה נוסטלגית כשמורשת הזמין את אליאנה לבמה כדי לשיר יחד את שיר הנושא של "גאליס". וכן, ייתכן שהזלנו דמעה של געגוע.