מגזין

(צילום: פייסבוק)

יותר מ-500 אלף איש שיתפו את התמונה הזאת של משחת שיניים, הנה הסיבה לכך

ולא, זה לא קשור לצחצוח שיניים. 

 ראש אחד   |   21/08/2016  |    |    | 

 

 

תמונה ויראלית של משחת שיניים משגעת את הרשת בימים האחרונים (יותר מ-500 אלף איש שיתפו אותה והיא זכתה ליותר מ-600 אלף לייקים). אחרי שקראנו את הפוסט המצורף לתמונה, לא יכולנו שלא ללחוץ על כפתור השיתוף בעצמנו. 

 

 

איימי בת' גרדנר היא אימא לילדה בת 13 שעולה לחטיבת הביניים בארצות הברית, יום לפני שבתה חזרה לבית הספר היא ביקשה ממנה לשפוך את כל תכולת משחת השיניים על צלחת. לאחר שהילדה עשתה זאת היא ביקשה ממנה להחזיר את המשחה אל השפופרת. הילדה לא הבינה איך היא אמורה לעשות זאת ואמרה לאמה שזה בלתי אפשרי. אם אתם קוראים את זה ואומרים לעצמכם "אהה, זה עוד סיפור על זה שהכול אפשרי", אתם טועים. המסר של איימי היה לגמרי הפוך לגמרי -  יש דברים שאי אפשר להחזיר למקום.

 

 

אתם מבינים, איימי רצתה להראות לבת שלה שהיא חייבת לשלוט על המילים ועל המעשים שלה. כולנו יודעים שאחת התקופות הכי קשות ואכזריות בבית הספר היא חטיבת הביניים; גיל ההתבגרות מתחיל להשפיע, החומר הלימודי מתחיל להיות קשה יותר ויש המון-המון אנשים חדשים מסביבכם. לכן זו גם תקופה עם הרבה לחצים חברתיים (חברים ישנים נעלמים, חברים חדשים מופיעים), ואיימי רוצה שהבת שלה תדע שלכל דבר שהיא אומרת יש משמעות ויש מילים שאי אפשר לקחת בחזרה. היא בעצם מבקשת מבתה לשקול מילים ולהבין שלמילים שלה יש כוח הרסני וגם כוח מרפא. 

 

 

איימי סיימה את הפוסט שלה במשפט שתפס אותנו (הוא נכון לכל תקופה בחיים): "תחליטי הלילה איך ייראו החיים שלך בחטיבת הביניים... תהיי ידועה בנדיבות ובחמלה שלך. השתמשי בחייך כדי לתת לעולם את מה שהוא צריך. בטוח שלעולם לא תתחרטי על בחירה באדיבות".

 

 

 

 

 

FEEL - היו נחמדים, חייכנים ונדיבים. איימי לגמרי צודקת. 

 

 

 

(אינה טוקר / Inna.rosh1@gmail.com)