סלבס

אזרח סוג א'. (צילום: אינסטגרם)

"יותר מדי זמן עמדתי בצד ושתקתי": דניאל מורשת יוצא מהארון במסר מעצים

"לא פשוט לשרוד את הג'ונגל של גיל ההתבגרות, עוד יותר לא פשוט לעבור את זה כשאתה הומו".

 אריאלה אביר   |   19/07/2017  |    |    | 

רק הבוקר סיפרנו לכם על סוגיית האימוץ שמכה גלים בכל רחבי המדינה וגורמת לכולם, ביניהם גם לסלבריטאי ארצנו, להביע את דעתם בנושא. אחרי הראל סקעת, עברי לידר ואפילו סטטיק, שנתן את נקודת מבטו של ילד מאומץ, כעת גם דניאל מורשת מתבטא בנושא ומפתיע את כולנו בפוסט חושפני באינסטגרם.

מורשת פתח בהסבר על כך שהוא מאז ומעולם היה מחובר לדת ועל כך שהוא אוהב את מדינת ישראל, ואז המשיך: "נפל לי האסימון שהמדינה שאני כל כך אוהב ושאמורה להיות הבית המגונן שלי, לא חושבת שאני ראוי להקים בה משפחה. אני אומנם רק בן 23 אבל מרגיש שיותר מדי זמן עמדתי בצד ושתקתי. אז כן, את חיי אני אחלוק עם גבר. כי ככה אלוקים רצה".

עוד הוסיף הכוכב הצעיר כי "לא פשוט לשרוד את הג'ונגל של גיל ההתבגרות, עוד יותר לא פשוט לעבור את זה כשאתה הומו. הגיע הזמן להגיד די לבורות". הוא המשיך וציין כי "הגיע הזמן שנחשוף בפני נוער ככלל ונוער להט"בי בפרט את הנרטיב שללהט"בים יש עתיד פה, שיש להם תקווה".

"אני רוצה לחיות פה. אני רוצה לאהוב פה. אני רוצה להתחתן פה. אני רוצה ילדים שאוכל לגדל פה ואך ורק פה. אין לי ארץ אחרת. אז בואי נוכיח יחד, מדינת ישראל, שכולנו אזרחים סוג א'", סיכם מורשת את הפוסט המרגש.

אני אוהב את המדינה שלי. אני מתרגש מההמנון, מהדגל ומעם ישראל. אני יהודי גאה, אפילו מסורתי, שקידוש ליל שבת עם המשפחה הוא החלק הכי חשוב לו בשבוע. גדלתי על ברכי הציונות הדתית שעד היום אני מזדהה עם מרבית מערכיה, הייתי תקופה בבני עקיבא, למדתי שנה בישיבה תיכונית ואפילו קראתי את כל פרשת הבר מצווה שלי (״ויחי״- פרשה מדהימה) פלוס ההפטרה שלה. תרמתי שלוש שנים מחיי לצבא ההגנה לישראל בגאווה גדולה ובאהבה גדולה ואני משלם מיסים. תמיד הייתי מחובר לזהות הישראלית שלי. אבל בימים האחרונים משהו התערער. כשסוף סוף נפל לי האסימון שהמדינה שאני כל כך אוהב ושאמורה להיות הבית המגונן שלי, לא חושבת שאני ראוי להקים בה משפחה. אני אמנם רק בן 23 אבל מרגיש שיותר מדי זמן עמדתי בצד ושתקתי. אז כן, את חיי אני אחלוק עם גבר. כי ככה אלוקים רצה. הגיע הזמן שנודה שכבר מזמן לא מדובר בקהילה, מכונסת, מבודדת ובדלנית, אלא בציבור. ציבור שלם. ציבור של חילונים, דתיים, ימנים, שמאלנים, יהודים, ערבים, רופאים, עורכי דין, אנשי צבא, מורים ופוליטיקאים שמשרתים בצבא, משלמים מיסים וחיים במדינה הזאת כמו כולם. לא פשוט לשרוד את הג׳ונגל של גיל ההתבגרות, עוד יותר לא פשוט לעבור את זה כשאתה הומו. הגיע הזמן להגיד די לבורות. הגיע הזמן שנחשוף בפני נוער ככלל ונוער להטבי בפרט את הנראטיב שללהטבים יש עתיד פה, שיש להם תקווה. לא להתחבא מאחורי הפחד לבלבל. כי ההפך הוא הנכון, יש לנו את האפשרות למנוע מהם את הבלבול. להראות להם שיש להם מקום, שהם שייכים. אני רוצה לחיות פה. אני רוצה לאהוב פה. אני רוצה להתחתן פה. אני רוצה ילדים שאוכל לגדל פה ואך ורק פה. אין לי ארץ אחרת. אז בואי, נוכיח יחד, מדינת ישראל, שכולנו אזרחים סוג א׳.

A post shared by Daniel Moreshet (@dmoreshet) on

דניאל, מערכת "ראש אחד" אוהבת אותך ותומכת בך ובכל הקהילה הגאה.