בידור

"זו הייתה תקופה מאוד אינטנסיבית לילדה צעירה" (צילום: אלעד אדמוני)

"ידעתי שאחזור לעולם הבמה": דניאל לוי על ההתבגרות באור הזרקורים

אחרי שכיכבה בילדותה בפסטיגלים, קלטות ילדים ומחזות זמר, לקחה דניאל לוי הפסקה מעולם הבידור, ועכשיו היא חוזרת עם סינגל חדש והמון רצון להצליח בתעשיית המוזיקה.

 אביב מסיקה   |   01/09/2017  |    |    | 

כבר בגיל שמונה החלה דניאל לוי את דרכה בעולם הבמה כילדת פסטיגל, ולא עבר זמן רב עד שהתגלתה על ידי הסוכן רוברטו בן-שושן שהפך אותה לילדת הפלא של התעשייה, עם שלל קמפיינים והופעות. היום, בגיל 21, דניאל עושה את צעדיה לעבר קדמת הבמה של עולם המוזיקה והפופ הישראלי. השבוע יצא הסינגל השלישי שלה "#לא מהיום" בהפקתו של ינון יהל, ולנו הייתה הזדמנות לבדוק איך לוי מתאקלמת בעולם שכולו אור זרקורים.

איך בעצם הכול התחיל?
"התחלתי את הדרך שלי בעולם המוזיקה כבר בגיל שמונה. המוזיקה תמיד הייתה האהבה הכי גדולה שלי! השתתפתי בפסטיגלים, קלטות ילדים, מחזות זמר ועוד. אפשר להגיד שטעמתי מכל העולמות כבר בתור ילדה."

במבט לאחור, את חושבת שהכניסה לעולם הבמה בגיל כל כך צעיר תרמה לך להמשך? 
"היא ללא ספק גרמה לי לחוות, להשתפשף ולהתבגר מהר יותר. זו הייתה תקופה מאוד אינטנסיבית לילדה צעירה, אבל גם בלתי נשכחת. התקופה הזו הדליקה בי את הניצוץ, היא גרמה לי להבין שהמוזיקה תמיד תהיה העולם שלי, לא משנה באיזה גיל".

 

האם חווית גם קשיים בדרך?
"לאור העובדה שבאותה התקופה הייתי תלמידה, היה מאוד קשה להיות אחת מכולן בשעות הבוקר, ובשעות שאחרי הלימודים לפתח קריירה, בגיל כל כך צעיר. אפשר להגיד שלא חוויתי את הילדות כמו כל ילדה אחרת. אמנם נהניתי, אבל בשלב מסוים זה נעשה לא פשוט, ולכן בגיל 12, כשכבר לא הייתה לי אפשרות לשלב בין הלימודים, הילדות והקריירה, עשיתי 'סטופ'. תמיד ידעתי שאחזור לעולם הבמה ושזו המטרה שלי בחיים, ובגיל 20 אכן עשיתי זאת - הפעם לא כילדה, אלא כאישה שבונה מקצוע לחיים".

האם יש לך מודל לחיקוי בתחום?
"יש כמה זמרות אליהן אני מתחברת, ביניהן ביונסה, אריאנה גרנדה וטיילור סוויפט".

בדיוק כמו טיילור סוויפט, גם את הוצאת לאחרונה סינגל חדש, "#לא מהיום". איך הייתה העבודה עליו?

"העבודה על הסינגל הייתה מדהימה! החיבור בין כל האנשים שלקחו חלק היה אחד כזה שעוד לא יצא לי לחוות. בפעם הראשונה ששמענו את המקצב הראשוני, הבנו שהשיר הזה הולך להיות להיט. יש בו את האווירה הבין-לאומית אליה אני מכוונת".

האם יש רגע שזכור לך במיוחד מהצילומים? 

"אני ממש זוכרת את הרגע של צילומי המים. זה היה ממש מצחיק! הייתי צריכה לדאוג שהכול יראה כמו שצריך, שהאיפור לא ימרך ובנוסף לזכור להסתכל למצלמה במבט רציני, בזמן שמתיזים עליי מים קפואים ואני צריכה לשדר 'עסקים כרגיל'. בסופו של דבר אני כל כך מרוצה מהתוצאה, זה לגמרי היה שווה את זה!"

המשפחה והחברים הקרובים אלייך תומכים בצמיחה שלך במקצוע? 
"המשפחה והחברים הקרובים אלי תמיד האמינו בי והם תומכים בי לאורך כל הדרך. ההורים מגבים ותומכים, אבל אני זו שתמיד דחפתי והובלתי, גם בתור ילדה. האנשים הקרובים אליי מפרגנים לי מכל הלב. להיות מוקפת בסביבה חמה ומפרגנת זו ההרגשה הכי מדהימה בעולם, בייחוד בתעשייה שהיא לא פשוטה".

איפה את רואה את עצמך בעוד עשר שנים מהיום?

"אני שואפת להמשיך ליצור מוזיקה טובה ולרגש אנשים. אני רוצה להגשים את עצמי וכמובן לכבוש כל פסגה. מבחינתי השמיים הם הגבול".

 

ולסיום, יש לך מסר לבני נוער שרוצים להיות זמרים כשיגדלו?

"תאמינו בעצמכם! אמונה היא הדבר הכי חשוב כשמנסים להצליח. לכו עם האמת שלכם ועשו מה שאתם אוהבים, והכי חשוב - לא להישבר כשקשה".