בידור

הייטרס גואנה הייט הייט הייט... (צילום: Kevork Djansezian/Gettyimages IL )

טיילור סוויפט הוציאה קאבר במיוחד לספוטיפיי והתגובות איומות מתמיד

לא טוב לכם? אל תשמעו!

 עמרי ויסמן   |   15/04/2018  |    |    | 

מלבד הגרסה האקוסטית החדשה של Delicate, טיילור סוויפט גם שחררה לאחרונה קאבר ללהיט הדיסקו September של ההרכב Earth Wind & Fire. לא מצליחים להיזכר בשיר הזה? זה בסדר, אל תרגישו אשמים. September יצא לראשונה בשנת 1978 וכבש את המצעדים לפני ארבעה עשורים, הרבה לפני שהייתם בסביבה. יחד עם זאת, השיר מושמע עד היום במסיבות רטרו, בחתונות  וברדיו, ויש מצב שכשתשמעו אותו אתם תצליחו לזהות כמה צלילים מתוכו. וכאן מתחיל הבלאגן. אפילו שהביצוע של טיילור ל-September מוצלח מאוד לדעתנו, הוא בהחלט נוטש את הדיסקו-פאנק-סול לטובת ז'אנר הקאנטרי-פופ שכל כך מזוהה עם טיילור, הנה תשמעו בעצמכם:

בניגוד אלינו, לא כולם אוהבים את הגרסה החדשה של השיר הקלאסי, והמון הייטרים אף הביעו את סלידתם מהביצוע והאשימו את סוויפט ב"הלבנת" היצירה. "השיר הזה הוא בדיוק מה שהשטן רצה להעניק לנו לרגל יום שיש ה-13", טען מישהו, בעוד אחרים שאלו אם "זה בכלל חוקי לעשות דבר כזה לשיר" לצד הכרזות כמו "אף אחד שאהב את הביצוע המקורי לא יכל לקחת אותו ולהפוך אותו למקביל המוזיקלי של חזה עוף לא מתובל" (זה נשמע טוב יותר באנגלית, תסמכו עלינו).

אבל לא רק הייטרים משועממים מתחו ביקורת על השיר. גם עיתונאים אמיתיים, כמו למשל גברת בשם מניק ג'אדג' שעובדת בשביל המגזין האינטרנטי The Root הפונה בעיקר לקהל שחור, כתבה ש"יש שירים שלא מתעסקים איתם, במיוחד אם אין לך את הטווח המוזיקלי הדרוש. וכולנו יודעים שיש לטיילור סוויפט טווח של צליל חיוג". מצטערים, אבל הגזמתם! עם כל הכבוד לגרסה המקורית של September אנחנו פשוט לא מסכימים עם הביקורת השלילית הזו, ובטח לא עם ההשמצות כלפי טיילור. זה אחלה ביצוע, נקודה!