סטייליש

כמה מתוקות ככה שיקיות (צילום: מתוך יוטיוב)

טובות השתיים: אלה התאומות ששולטות בעולם האופנה מגיל 10

הן כבשו את הוליווד בגיל 7 חודשים ועכשיו הן מהנשים המשפיעות בעולם האופנה

 נעמה מורד   |   14/05/2018  |    |    | 

אם אתם חיים ונושמים אופנה, ודאי שמעתם על האיט-גירלז הנצחיות, התאומות אולסן. למי מכם שהשם הזה לא כל כך מצלצל, אנחנו פה כדי להכיר לכם את המעצבות ואייקוניות האופנה הבלתי מעורערות - מרי-קייט ואשלי אולסן. 

בשונה מרוב מעצבי אופנה בעולם, התאומות אולסן החלו את דרכן בתור שחקניות בסדרת הטלוויזיה "צער גידול בנות", כשהן בנות 7 חודשים בלבד, ושיחקו בסדרה עד גיל תשע (כשאנחנו היינו בני שבעה חודשים אנחנו די בטוחים שאפילו לא הצלחנו להבדיל בין תפוח לאגס). אחרי ההצלחה המסחררת של התוכנית, התאומות סללו את דרכן בעולם המשחק והשתתפו במגוון סרטי טלוויזיה וקולנוע, ביניהם "מותק, הילדות התחלפו" ו-"יום בניו יורק". במקביל לקריירת המשחק המשגשגת שלהן, הן השיקו קו מוצרים הנושא את שמן שכלל בין השאר בגדים, תחליבי רחצה, מוצרים לבית הספר, בשמים ואף בובות ומשחקי מחשב. שנת 2004 היתה שנת מפנה אצל מרי-קייט ואשלי כשהן זכו לכוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד (#חלום), ובאותה שנה החלו את לימודי התואר הראשון שלהן באוניברסיטת ניו יורק. זוהי גם השנה בה הפסיקו את קריירת המשחק שלהן ונעלמו מתחת לרדאר. 

via GIPHY

בשנת 2007 האחיות המפורסמות חזרו לאור הזרקורים אך בתחום אחר - עולם האופנה, והקימו שני מותגים סופר מצליחים. האחד נקרא "אליזבת' וג'יימס", קו אופנה המתאפיין בסגנון וינטג' בוהמייני ופונה לקהל צעיר. השני נקרא The Row, מותג שפריטיו היקרים (מאוד!) מעוצבים בקפידה ופונים לאלפיון העליון בחברה. אלא אם כן שכמיה בשווי 12,500 דולרים היא מוצר צריכה בסיסי עבורכם. #מוגזם

שני המותגים האלה מיצבו את התאומות אולסן כמעצבות אופנה בכירות, מובילות דעת קהל וקובעות טרנדים מוערכות. בשנת 2012 הן זכו בפרס היוקרתי "מעצבות השנה" מטעם CFDA (מועצת המעצבים האמריקאית), ובשנת 2015 הצליחו לשחזר את הצלחתן ולקבל שוב את הפרס הזה. מבט חטוף בתצוגות אופנה ובשטיחים אדומים ומיד תבחינו בסטייל הייחודי של התאומות, שמתאפיין בצבע שחור ובגזרות מתוחכמות ואקסטרה רחבות. הן לא נכנעות לטרנדים אלא מעדיפות להכתיב אותם בעצמן, ואין ספק שהן עברו דרך אופנתית ארוכה מאוד מאז ימי הזוהר שלהן בתור ילדות שחקניות. 

מרי-קייט ואשלי אולסן דואגות לבסס את מעמדן בתור מעצבות אופנה, לכן הן נמנעות ממשבצת ה"סלבריטאיות" ומתחמקות ממצלמות ללא הרף. השתיים לא פעילות ברשתות החברתיות, דואגות להופיע כמה שפחות בכלי התקשורת ונמנעות לחלוטין מראיונות. כל אלה יוצרים סביבן מסתוריות שרק מגבירה את האובססיה אליהן. טובות השתיים מן האחת? #קל!

Gettyimages il/Dimitrios Kambouris, Jamie McCarthy