מגזין

עגבניות שרי ו-Waze - איך אפשר בלי? (צילום: shutterstock)

חרם על ישראל? נראה אותם מסתדרים בלי...

דיסק און קי, עגבניות שרי ו-Waze הם רק חלק מההמצאות החשובות שפותחו בישראל. אז איך אפשר להסתדר בלעדינו?!

 ראש אחד   |   26/07/2015  |    |    | 
עגבניות שרי ו-Waze - איך אפשר בלי? (צילום: shutterstock) עגבניות שרי ו-Waze - איך אפשר בלי? (צילום: shutterstock)

דיסק און קי, עגבניות שרי ו-Waze הם רק חלק מההמצאות החשובות שפותחו בישראל. אז איך אפשר להסתדר בלעדינו?!

בטח כבר יצא לכם לשמוע על כך שתנועת BDS מבקשת להטיל חרם כולל על ישראל במחאה על יחסה לפלסטינים. ובכן, אנשי BDS היקרים, גם לנו יש משהו להגיד לכם - רוצים לעשות חרם על ישראל? נו פרובלם, אבל אלה הדברים שתצטרכו לוותר עליהם! #גאווה_ישראלית

דיסק און קי

כי אף אחד לא רוצה לחזור לדיסקים, ובטח שלא לדיסקטים! (צילום: shutterstock) כי אף אחד לא רוצה לחזור לדיסקים, ובטח שלא לדיסקטים! (צילום: shutterstock)

קצת היסטוריה: ההמצאה הגאונית, שמאפשרת לנו להעביר קבצים גדולים ממכשיר למכשיר במהירות ובקלות, פותחה על ידי חברה ישראלית שעמד בראשה איש ההיי-טק דב מורן. מאז, כפי שכולנו יודעים, הפך הדיסק און קי נפוץ בכל העולם.
למה זה חשוב: למרות שאנחנו מתים על פריטי רטרו, לחזור לדיסקטים נשמע לנו כמו שידור חוזר ומאוס של תקופת האבן. ובקיצור - אין על הדיסק און קי!
מילה למחרימים: מילא להסתדר בלי הדיסק און קי, אבל לוותר על הצלילים החמודים שהמחשב משמיע כשהוא נכנס ויוצא ממנו זה כבר טו מאץ׳.

עגבניות שרי

תזהרו שלא תשפריץ!  (צילום: shutterstock) תזהרו שלא תשפריץ! (צילום: shutterstock)

קצת היסטוריה: גרסת המיני של העגבניות פותחה בפקולטה לחקלאות של שלוחת האוניברסיטה העברית ברחובות, לאחר שעלה צורך לייצר עגבנייה שתהיה עמידה לתנאי האקלים בארץ. עד מהרה העולם כולו התאהב, וכיום אפשר למצוא עגבניות שרי במדינות רבות.
למה זה חשוב: כי לחתוך עגבנייה גדולה לסלט זו משימה שלוקחת שעות, וגם כי עגבניית השרי יכולה לתפקד בתור אחלה חטיף או נשנוש.
מילה למחרימים: בנוסף לכל מה שציינו, עגבניות רגילות הרבה יותר משפריצות. בהצלחה עם לנגב את הבפנוכו של העגבנייה מהחולצה שלכם.

Waze

כי וויז זה הלייף  (צילום: shutterstock) כי וויז זה הלייף (צילום: shutterstock)

קצת היסטוריה: אפליקציית ה-GPS החברתית Waze היא המצאה כחול-לבן שנמכרה לפני קצת יותר משנתיים לגוגל תמורת יותר ממיליארד דולר.
למה זה חשוב: כי מי לא רוצה להבטיח לעצמו נסיעה נטולת פקקים בתוספת מפה עם אייקונים חמודים של מכוניות?!
מילה למחרימים: כשאמרתם ״להחרים את ישראל״, זה כולל אפליקציות?

דוד שמש

מי גמר את המים החמים???  (צילום: shutterstock) מי גמר את המים החמים??? (צילום: shutterstock)

קצת היסטוריה: דוד השמש המודרני הוא פרי פיתוחו של ד״ר צבי תבור הישראלי. הדוד, שנמצא בשימוש בבתים רבים ברחבי העולם, מנצל את אנרגיית השמש כדי לחמם מים למטרות שונות.
למה זה חשוב: לא יודעים איך זה אצלכם, אבל במשפחה שלנו המים החמים הם נושא רגיש. בינינו, מי רוצה לחזור הביתה אחרי יום ארוך ולגלות שהוא צריך להתקלח במים קפואים?
מילה למחרימים: עד כמה שזכור לנו, די קר שם באירופה. אם לכם אין בעיה לוותר על מים חמים במקלחת, לנו אין בעיה להחרים לכם את דוד השמש.

טאקי

טאקי- ממש לא רק לילדים  (צילום: shutterstock) טאקי - ממש לא רק לילדים (צילום: shutterstock)

קצת היסטוריה: משחק הקלפים "טאקי", שפיתח חיים שפיר הישראלי, שווק לראשונה בשנת 1983 ומאז הוא פריט חובה בכל בית בישראל ודי נפוץ במדינות העולם.
למה זה חשוב: אם להיות כנים, אנחנו לא ממש יודעים איך אפשר לשרוף ארבע שעות של בייביסטר בלי כמה סיבובי טאקי איכותיים עם הילדים הקטנים.
מילה למחרימים: למנוע מהילדים שלכם לשחק טאקי פירושו לגזור עליהם ילדות עשוקה ומבאסת. אנחנו בעד שלום. אם אתם לא בעניין - קחו שניים מהקופה!

SO - על איזו המצאה ישראלית אתם לא יכולים לוותר?

(כת״צ עילי שמעוני / ilays.rosh1@gmail.com)