מגזין

מבטיחים שכיף פה!

חולמים לכתוב במערכת ראש אחד? זו ההזדמנות שלכם

במקום להתעצבן עלינו שאין מספיק כתבות על ג'סטין ביבר, למה שלא תצטרפו למערכת שלנו? תחרות הכת"צים (כתבים צעירים) יוצאת לדרך! קבלו את כל הפרטים שאתם צריכים לדעת.

 ראש אחד   |   16/03/2016  |    |    | 

 

הללויה! נפתחה תחרות כת"צים 2016, ואתם סוף־סוף יכולים להצטרף לנבחרת הכוכבים שלנו! אז אם אתם בני 17-14, אוהבים לכתוב, סופר-דופר יצירתיים, חיים ונושמים תקשורת ומתים לראות את שמכם מתנוסס על דפי המגזין והאתר ראש אחד - זו ההזדמנות שלכם!   

 

אז מה צריך לעשות?

כתבו שתי כתבות:

1. כתבת מגזין בכל נושא שקרוב ללבכם – בריונות, תנועות נוער, העצמה נשית וכדומה. על הכתבה לכלול סקירה כללית של התופעה המדוברת וריאיון - אמיתי או מדומיין. (עד 500 מילה)


2. אייטם לאתר Rosh1 בכל נושא שתרצו (עד 300 מילה)

 

את הכתבות יש לשלוח למייל katatz@rosh1.co.il עד ה-31.3

 

אז מה עכשיו? אה... כן, קבלו חמישה טיפים לכתיבה נכונה מהעורכת הראשית שלנו, רוני קוטק. ממליצים לכם בחום לא להתעלם מהם: 

 

1. היו מקוריים! אל תנסו להרשים אותנו ברעיונות מכובסים כמו ריאיון עם ההורים – נסו לצאת מהקופסה. מצדי תראיינו חד־קרן... תמיד עניין אותי לדעת מה יש לחדי הקרן לומר על המצב הביטחוני בישראל.


2. עשו קצת שיעורי בית לפני – לא, אני לא מדברת על שיעורי גיאומטריה (#פיכסה), פשוט היכנסו לאתר שלנו או שתעיינו באחד הגיליונות שלנו ונסו ללמוד עלינו כמה שיותר – על מה ראש אחד מרבים לכתוב? איך הם מנסחים כותרות משנה? מה זה בכלל כותרות משנה?!


3. החלטתם על נושא לכתבה והתיישבתם לכתוב? חכו רגע! ערכו מיפוי של כל הנושאים שאתם רוצים לכלול בכתבה ועשו לעצמכם סדר. החליטו מראש על מה תפרט כל פסקה.


4. סיימתם לכתוב ובאתם ללחוץ send? חכו רגע! קראו את הכתבה שוב מההתחלה ועד הסוף – בדקו שאין שגיעות... אופס, שגיאות כתיב! ודאו שיש רצף הגיוני וקולח בין המשפטים.


5. המועד האחרון להגשת הטקסטים הוא ה־ 31 למרץ! כתבות שיוגשו לאחר מכן לא יתקבלו כי - וזה אחד השיעורים הכי חשוב בעיתונאות - לעולם אין לאחר לדדליין! בהצלחה, חברים! 

 

WRITE - אז אתם מוכנים? אנחנו בהחלט מחכים לקרוא את הכתבות שלכם! 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)