מגזין

let the game begin. (צילום: יח"צ)

חדשות גיימינג: האם זה המשחק המצליח בכל הזמנים?

אז זהו, שלא רק המשחק...

 דורון פרידמן   |   31/10/2018  |    |    | 

מדהים, פשוט מדהים. בסוף השבוע האחרון הושק ברחבי העולם משחק האקשן וההרפתקאות המדובר רד דד רידמפשן 2 (Red Dead Redemption 2). הביקורות המעולות לא איחרו לבוא (אנחנו התחלנו לשחק בו רק לפני יומיים, אבל עד עכשיו הוא פשוט מדהים וסביר להניח שהוא גם יוכתר כמשחק השנה), אבל מעבר לביקורות האלה – אי אפשר להתעלם מהשיאים המטורפים שהמשחק שבר.

קשה להאמין, אבל לא רק שמדובר במשחק עם המכירות הכי טובות בהיסטוריה לסוף שבוע ראשון, אלא במוצר הבידור שגרף הכי הרבה כסף ברחבי העולם בשלושת הימים הראשונים שלו בחנויות. וכשאנחנו כותבים "מוצר בידור" אנחנו מתכוונים גם לאלבומי מוזיקה, לסרטים, לספרים ולחוברות צביעה של חתולים.

RDR 2, שהוא גם המשחק הראשון לדור הקונסולות הנוכחי שמגיע על שני דיסקים כי הוא כל כך מקיף ומושקע, הכניס תוך 72 שעות לא פחות מ-725 מיליון דולר, ובכך ניפץ את השיא הקודם של "הנוקמים: מלחמת האינסוף" עם 640 מיליון דולר עולמיים תוך שלוש יממות. וכן, אנחנו בהחלט מודעים לכך ש"הנוקמים" הוא סרט, ולא משחק מחשב. זה בעצם כל העניין, שרק ממחיש עד כמה גיימינג הפך לחלק בלתי נפרד מעולם הבידור, ובמקרים מסוימים כמו המקרה זה – לחלק העיקרי שלו.