מגזין

קרדיט: GIPHY

14 טיפוסים שתמיד נמצאים איתכם באוטובוס

הפטפטנים, הכובשים והחברותיים - קבלו את הטיפוסים שתמיד אפשר למצוא בתחבורה הציבורית.

 ראש אחד   |   05/02/2016  |    |    | 

 

אוטובוס הוא עולם ומלואו שנע על גלגלים, ולכן לא פלא שאפשר למצוא בו מגוון של אנשים מכל המינים ומכל הסוגים. הנה כמה טיפוסים שבטוח נתקלתם בהם על האוטובוס מתישהו - לצערכם או לשמחתכם.

 

 

1. הפטפטנים

האנשים שמקשקשים בקולי קולות בנייד או עם ה-BFF שלצדם. אבל זה לא באמת משנה מי ה-BFF שלהם, כי כל האוטובוס כבר יודע איזה ג'ינס מושלם הם קנו אתמול ואיזה חצוף ההוא שמסנן אותם.

 

 

 

 

 

2. החורפנים

אלו שמסוגלים להירדם בכל מקום ובכל מצב. אפשר למצוא אותם מרוחים על חלונות, מתפרשים על כל הספסל האחורי או סתם ישנים בתנוחת עובר על המושב.

 

 

3. הכובשים

אלו שמסמנים טריטוריה. הם חולשים על שלושה מושבים לפחות - על אחד הם זורקים את התיק, על השני את המעיל והשלישי משמש ככס המלכות. רק שלא תעזו לשבת לידם!

 

 

4. החברותיים

העיניים שלהם תרות אחר אוזן קשבת נטולת אוזנייה. כל מי שישב לידם יהפוך לחבר הכי טוב שלהם, ואם אין אף נוסע זמין בקרבתם, הם כנראה יעברו למושב הקדמי וינהלו שיחת נפש עם הנהג.

 

 

 

 

 

5. חסרי המודעות

מלווים במוזיקה רעשנית שבוקעת מהרמקול של הנייד הם מתיישבים, משעינים את הרגליים על המשענת שלפניהם (גם כשבמושב שלפניהם יושבים אנשים), ולעתים קרובות אף עושים את הגרוע מכול ומרשים לעצמם לקלף קלמנטינה. #למה_אלוהים_למה

 

 

6. אלו שלא מכירים את האזור

בדרך כלל נראה אותם יושבים בלחץ על קצה המושב, התיק בהיכון על הכתפיים, העיניים פעורות, הידיים מחזיקות חזק את משענת המושב שלפניהם, והאוזניים כרויות לשמוע מהי התחנה הבאה.

 

 

6. המכורים לרשתות החברתיות

טינג! פינג! טולולו! הנייד שלהם לא מפסיק להתריע על הודעות נכנסות בעוד הראש שלהם עמוק בתוך המסך והאצבעות לא מפסיקות להתרוצץ על המקלדת.

 

 

7. אלו שהאוטובוס הוא המשך ישיר של חדר הרחצה שלהם

 צונאמי הבושם שתקף אתכם עכשיו? אז המקור שלו הוא באנשים האלה. אם תפנו את המבט שלכם לאחור, תוכלו לראות אותם גם מסתרקים, מתאפרים ומורחים לק. לפחות את צחצוח השיניים הם השלימו בבית.

 

 

 

8. הזקנים החביבים

הם מלווים בנכדים חמודים בדרך ליום כיף והכי עושים חשק להצטרף אליהם.

 

 

9. אלו שפותחים שולחן

אז מה אם אוטובוס הוא קופסה סגורה שחילוף האוויר בה הוא מינימלי, בדיוק התחשק להם המבורגר עם מלא בצל וברביקיו. מפריע לכם הריח? תתמודדו!

 

 

10. אלו שתמיד קר להם

שילוב המילים "אוטובוס" ו"חימום" הוא שם נרדף לגיהינום, כן? אבל משום מה בכל זאת אותם אנשים יצעקו לנהג מסוף האוטובוס שידליק את החימום. מי ביקש סאונה ולא קיבל?

 

 

11. הרגזנים

האנשים האלו רותחים על כל הטיפוסים האחרים, ואין להם מושג למה הם עדיין משתמשים באוטובוסים. לרוב הם לא יעירו מפורשות על מה שמפריע להם, אלא פשוט יתקעו מבטים נרגזים באנשים שהעזו להפר את שלוותם. אגב, לשיטה הזו אחוזי הצלחה נמוכים מאוד.

 

 

 

 

 

12. החרדתיים לרכוש

לשים את המזוודה בתא מטען? השתגעתם?! ומה אם מישהו ייקח אותה בטעות, יגנוב אותה או שהיא תיפול בדרך? עזבו, עדיף פשוט להניח אותה ליד המושב באמצע המעבר כדי שכולם יצטרכו לקפץ מעליה ולשפר את סיכוייהם לעבוד כאקרובטיים בקרקס.

 

 

13. המחוברים לאוזניות

בינינו, הדרך היחידה לברוח מכל הבלגן הזה של האוטובוס היא לשבת ליד החלון, להרכיב אוזניות וליהנות ממוזיקה טובה עד שמגיעים ליעד.

 

 

14. החולמניים

יושבים ליד החלון, משעינים מרפק על האדן, הראש שעון על כף היד, והעיניים מביטות על הנוף החולף. שום דבר לא מפריע להם - לא הרעש, לא הריח ולא המחנק. תכלס? הכי מקנאים.

 

 

 

BUS - לאיזה טיפוס אתם הכי מתחברים?

 

 

(כת"צ אור כהן \ orc.rosh1@gmail.com)