ראשי

(צילום: אינסטגרם)

זה רק אנחנו או שאינסטגרם ממש מנסים להיות כמו סנאפצ'ט?

וגם קצת כמו פייסבוק, למען האמת.

 ראש אחד   |   22/11/2016  |    |    | 

 

 

נראה שלאחרונה אנחנו לא מספיקים להתרגל לעדכון חדש ברשתות החברתיות האהובות עלינו - וכבר יוצא אחד חדש! רבות דיברנו על כמה ש"המלחמה הקרה" בין אינסטגרם וסנאפצ'ט מגבירה הילוך; הרי התחרות על המשתמשים הולכת וגוברת, ואף רשת חברתית לא רוצה להישאר מאחור. נהפוך הוא - לאט-לאט אנחנו רואים פיצ'רים דומים - או זהים לחלוטין - ברשתות השונות. ובמקרה האחרון נהיה כבר ממש קשה שלא להבחין בדמיון העצום.

 

 

לפני שבועיים השיקו סנפאצ'ט פילטרים חדשים, בשבוע שעבר הודיעה אינסטגרם כי היא נפרדת מפיצ'ר אהוב במיוחד, ואמש השיקה אפליקציית שיתוף התמונות עדכון נוסף, שכולל כמה חידושים שהיו מוכרים לנו במיוחד. ראשית, מעתה אפשר לשלוח גם לחברים סרטונים ותמונות שנעלמים לאחר הצפייה, ממש כמו בסנאפצ'ט. בנוסף, תהיה בקרה על צילומי מסך, והאפליקציה תיידע את המשתמשים במקרה של צילומי מסך. כן, בדיוק כמו בסנאפצ'ט. פיצ'ר חדש נוסף מאפשר לצלם סרט וידאו חי, או בשמו הרשמי "לייב", ממש כמו בסנא... אופס, בכלל רצינו להגיד "ממש כמו בפייסבוק". בעצם, אינסטגרם שייכת לפייסבוק, אז זו לא ממש העתקה, נכון?

 

 

צפו בסרטונים שמדגימים את השימוש בפיצ'רים החדשים:

 

 

 

 

 

מלבד כל אלה, גם העיצוב של האפליקציה השתנה מעט והפך אף יותר מינימליסטי. אהבנו במיוחד את האייקון של תיבת ההודעות (Direct Messages), שקודם אויר כמעטפה וכעת הוחלף באייקון של מטוס נייר. חמוד, לא?

 

(צילום: אינסטגרם) (צילום: אינסטגרם)

 

ומה בנוגע לפיצ'רים של הסנאפצ'ט ש"מועתקים" לאינסטגרם? וול, לנו זה לא מפריע. כפי שאמרנו בעבר: "אנחנו אוהבים את שתי האפליקציות באופן שווה ללא הבדל דת, גזע ופילטר!". למרות הדמיון הרב והתחרות העצומה יש פיצ'רים שנשארים ייחודיים לכל אפליקציה: לסנאפצ'ט, למשל, יש את הפילטרים (Lenses), ולאינסטגרם יש את ההאשטאגים. אבל מה יקרה כשאחת האפליקציות תנכס לעצמה את כל התכונות? אז, כנראה, החברה שתישאר מאחור תהיה בצרות.

 

 

(צילום: אינסטגרם) (צילום: אינסטגרם)

 

 

איזה חידוש הכי אהבתם?

 

 

(עומר טסל / omert.rosh1@gmail.com)