מגזין

(צילום: מעמוד הפייסבוק Brain Dare)

ויראלי: יש שני פתרונות לשאלה הזאת, האם תצליחו למצוא לפחות אחד?

יש, הצלחנו אחד!

 ראש אחד   |   02/05/2016  |    |    | 

 

נכון שתמיד שואלים אתכם מהם התחביבים שלכם? תודו שפעמים רבות זאת שאלה קצת מעיקה, כי בינינו, לצפות ב"עד עצם היום הזה" זה לא באמת תחביב וגם לא לבהות בפייסבוק. אז אנחנו בראש אחד מצאנו את התשובה ההולמת לשאלה הזאת: התחביב שלנו הוא לפתור חידות ויראליות (אין לנו בעיה שתעתיקו מאיתנו, זה אחלה תחביב). 

 

ובכן, החידה הבאה עלתה לעמוד הפייסבוק Brain Dare לפני שבועיים ומאז היא לא מפסיקה להטריף את ההמונים. ואפשר להבין למה, השאלה הזאת לא רק דורשת חשיבה מחוץ לקופסה - יש לה גם שני פתרונות אפשריים. תנו לעצמכם כמה רגעים לבהות בה:  

 

yuiyu

 

אם לא יצאתם מהכתבה ברגע שראיתם את החידה הזאת, הנה שני הפתרונות שלה. עמוד הפייסבוק שפרסם את החידה טוען שהתשובה היא 96, ואילו חלק מהאנשים (כולל אנחנו) טוענים שהתשובה היא 40. ובכן, שתי התשובות נכונות.

 

איך מגיעים לפתרון 40?

 

כולכם תסכימו איתנו ש-2 ועוד 5 לא שווים 12 אלא 7. מצד שני, אם נצרף 7 לחמש (התוצאה של השאלה הראשונה), נקבל 12. זה עובד גם בשאלה השלישית: 3 ועוד 6 לא שווים 21, אבל 9 (הפתרון הנכון) ועוד 12 (התוצאה מהשורה הקודמת) - כן. אם אנחנו פועלים לפי החוקיות הזאת, אז שמונה ועוד 11 שווה 19, ו-19 ועוד 21 שווים ארבעים. 

 

איך מגיעים לפתרון 96?

 

אוקיי, פה זה כבר הרבה יותר מסובך. בעצם צריך למצוא חוקיות נוספת שקיימת בחידה הזאת. אז איך 2 ועוד 5 שווים 12? הם לא. אבל אם מכפילים 2 ב-5, מקבלים 10, ואם מוסיפים 2 (המספר הראשון של השאלה), מקבלים 12. תעשו את התרגיל הזה על השאלה השלישית והראשונה ותקבלו את אותה חוקיות (3X6ּ+3=21). לכן התרגיל שנדרש מכם בשאלה הרביעית הוא כזה:  8X11)+8=96). 

 

אז נכון שהסימן היה חיבור ולא כפל, אבל גם התוצאות שהראו לכם לא היו נכונות, לכן היה צריך לחשוב קצת אחרת. 

 

 

 

 

NICE - הצלחתם? 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)