ראשי

איזה עדכון אהבתם יותר? (צילום: Shutterstock)

העדכונים החדשים שינו לגמרי את הרשתות החברתיות

סנאפצ'ט, עכשיו תורכם.

 עומר טסל   |   23/02/2017  |    |    | 

 

 

 

גם הטלפון שלכם כמעט התפוצץ אמש מרוב עדכונים? מבלי לשים לב, שתי האפליקציות האהובות עלינ מבית פייסבוק, הלוא הן ווטסאפ ואינסטגרם, התעדכנו והשתנו ללא היכר. ווטסאפ הפכה בן רגע מאפליקציית מסרים מידית לרשת חברתית לכל דבר, ואילו אינסטגרם עשתה צעד נוסף בדרך להבדיל את עצמה מסנאפצ'ט. בואו נעשה סדר ונעבור על כל השינויים.

 

1. ווטסאפ

 

השינוי המשמעותי ביותר התחולל ללא ספק באפליקציית המסרים המידית שכולנו משתמשים בה. הפיצ'ר נכנס בלשונית ה"סטטוס" ומאפשר ליצור "סיפור" (סטורי) המורכב מתמונות וסרטונים, בדומה לסנאפצ'ט ולאינסטגרם. הסטטוס נחשף לרשימת אנשי הקשר, הוא זמין לצפייה למשך 24 שעות ולאחר מכן נמחק. אפשר לערוך ולעצב את התמונות והסרטונים באמצעות מכחול, לכתוב טקסט בצבעים שונים וכמובן להוסיף אימוג'ים. כמו כן אפשר לשלוט בחשיפת הסטטוס, כלומר להחליט מי יוכל לצפות בו, ולחסום גישה למשתמשים ספציפיים. העדכון נכנס בהדרגה ל-1.2 מיליארד המשתמשים של הווטסאפ, וזאת לכבוד יום הולדתה של האפליקציה, שחל מחר - 24.2. תגידו מזל טוב!

 

 

 

2. אינסטגרם

 

 

גם באינסטגרם נכנס שינוי מרענן. עד עתה הפיד שלנו באינסטגרם היה מורכב מקולאז' של תמונות בודדות, ואולם עכשיו אפשר ליצור מיני-אלבומים ולהעלות עד עשר תמונות יחד. אפשר לשנות את סדר הופעת התמונות באלבום ולערוך כל תמונה בנפרד. אם אתם תוהים איך כדאי ליישם את הפיצ'ר המגניב והמיוחד הזה, אנחנו חשבנו על שיתוף מתכונים או יצירות DIY הכוללים כמה שלבי הכנה, או אפילו אלבום של כמה תמונות מאותם האירוע או החגיגה, ממש כמו שאינסטגרם הדגימו בסרטון שלהם:

 

 

Multiple Photos and Videos in One Post on Instagram from Instagram on Vimeo.

 

 

האם כבר השתמשתם בפיצ'רים החדשים?