בידור

הוא באמת מנגן! אבל באמת! (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

והיום בחדשות: למה המעריצים עצבניים על אד שירן?

אתם הולכים ללמוד משהו חדש על תעשיית המוזיקה.

 עמרי ויסמן   |   27/06/2017  |    |    | 

אד, בחור אהוד וסימפטי בדרך כלל, שירן היה נתון אתמול בערב תחת מתקפה אינטרנטית כבדה, לאחר שרבים ממעריציו טענו והתלוננו על כך שהוא השתמש בפלייבק (שלא נדע!) בהופעה שלו בגלסטונברי, אנגליה, אשר התקיימה יממה קודם לכן. העסק נראה ונשמע חשוד לצופים כאשר אד לא ניגן בגיטרה שלו – אך צלילי גיטרה נשמעו ברקע. מכיוון שלא היה לזמר גיטריסט ליווי, נשאלת השאלה הגדולה: מי לעזאזאל פרט על המיתרים? רוח חזקה במיוחד? רוחו של ג'ון לנון? אליהו הנביא? אכן שאלה קשה. ההאשמות בטוויטר, אם כן, לא איחרו להגיע והמוני מעריצים מאוכזבים הביעו את סלידתם מהתופעה שהזמר האהוב עליהם משתמש בטכניקות נלוזות של זמרי פופ מהשורה. 

"האם אד שירן באמת ניגן אתמול בגלסטונברי? כן, הוא שר לא רע בכלל, אבל האם הוא באמת 'ניגן'? בגיטרה? לא!", צייץ צופה אחד, בעוד שמעריץ שני הוסיף: "אד שירן... רק איש אחד, הגיטרה שלו... וטרקים שהוקלטו מראש! זאת לא הייתה הופעה חיה!". אנחנו יכולים להמשיך, אבל הבנתם את הרעיון.

ועכשיו פנו מקום לחדשות הטובות, כי בהחלט יש כאלה. מתברר שאד לא השתמש בפלייבק ודי נעלב מההאשמות הקשות. הנה ציוץ התגובה שלו: "מעולם לא חשבתי שאצטרך להסביר את זה, אבל כל מה שאני עושה בהופעות החיות שלי – זה חי! זו לא הייתה רצועת פלייבק, אלא 'תחנת לופים'. תעשו בבקשה גוגל!", צייץ הזמר הפגוע – ואנחנו בהחלט עשינו גוגל.

מתברר שתחנת לופים/ פדל לופים/ לופ סטיישן באנגלית, זו לא תחנת הרכבת שאנחנו יורדים בה בדרך לעבודה ואז שוקלים לעשות לופ ולחזור הביתה כי לא ישנו מספיק בלילה, אלא פטנט טכנולוגי שאמנים רבים משתמשים בו בהופעות חיות – כדי להימנע משימוש בפלייבק! בלי לסבך יותר מדי את העניינים, נסביר שהגאדג'ט למעשה מקליט "שכבות" של מוזיקה שהאמן זה עתה ביצע ומנגן אותן בלופ, וכך מאפשר לאותו אמן – שמנגן ללא להקה – לבנות על אותן שכבות וליצור מוזיקה עשירה יותר בעת שהוא מנגן מוזיקה נוספת בלייב. הבנתם? סלחתם לאד? רוצים לצבוט אותו בלחי? יופי. החיים ממשיכים.