מגזין

(צילום מתוך עמוד הפייסבוק של איגי)

התקציב של ארגון "איגי" קוצץ משמעותית; הנה מה שאתם יכולים לעשות כדי לעזור להם

סניפי הארגון משמשים בית חם לנוער להט"בי בכל רחבי הארץ.

 ראש אחד   |   08/12/2016  |    |    | 

 

 

לפני למעלה משנה, בעקבות הרצח של שירה בנקי בפיגוע השנאה במצעד הגאווה בירושלים, הבטיח שר החינוך נפתלי בנט להכפיל את התקציב של "איגי", ארגון הנוער הגאה. לצערנו, לא רק שהתקציב לא גדל, הוא גם קוצץ משמעותית, מה שמסכן את המשך פעילות הארגון, שמשמש מקלט לנוער גאה מכל הארץ. "בעקבות ההבטחה של שר החינוך להכפיל את התקציב התחלנו ב'איגי' לקדם יוזמות ששכבו במגרה בגלל חוסר תקציב ולהרחיב את הפעילות גם לפריפריה. במשך השנה התקציב לא הגיע, וכראשי הארגון נאלצנו לקחת הלוואה אישית כדי לממן את ההוצאות. שלשום קיבלנו הודעה רשמית ממשרד החינוך שלא רק שהתקציב לא יגדל, אלא שהתמיכה תקוצץ השנה בעשרים אחוזים, זאת אומרת מאתיים אלף שקל", מספרת מנדי מיכאלי, מנכ"לית "איגי" בהודעה רשמית. "המשמעות היא ברורה - צמצום וסגירה של הפעילויות שלנו ברחבי הארץ ופגיעה ביכולת שלנו להגיע לנוער הגאה. אנחנו ניאלץ לסגור קרוב לשליש מהיקף הפעילות שלנו".

 

אתמול בערב (יום רביעי) קיים מטה הנוער של "איגי", "האג'נדה", ישיבת חירום על מנת לקבוע את המשך הפעילות. בישיבה נקבעו כמה דרכי פעולה: היום בערב (יום חמישי) תתקיים עצרת מחאה בגן מאיר בתל אביב שתקרא לשינוי. בנוסף לכך פתח "איגי" קמפיין גיוס המונים באינטרנט, שבאמצעותו גויסו עד כה 42 אלף שקלים. מי שיכול ורוצה מוזמן להשתתף גם בקמפיין הפייסבוק - העלו פוסט וכתבו את דעתכם על המצב ותייגו #הבטחות_צריך_לקיים.

 

 

 

 

סהר סרוסי, חניך בארגון וחבר מטה "האג'נדה" מספר: "'איגי' הפך לבית שני שלי ושל חבריי. לנוער להט"בי 'איגי' הוא הבית התומך והמסייע, זה שדואג לחניכים שעברו אלימות הומופובית ולא יודעים למי לפנות, ולאלה שמתלבטים לגבי הזהות המינית שלהם ומפחדים מהתגובה של הסובבים אותם. 'איגי' הוא מהארגונים המשמעותיים ביותר והוא היחיד בתחומו בארצנו. קיצוץ הפעילות של הארגון משמעו פגיעה בעשרות ילדים, בעיקר בפריפריה, שלא יהיה להם למי לפנות ברגעי משבר".

 

 

לעמוד ההפגנה:

 

https://www.facebook.com/events/1607019319605773/

 

לעמוד התרומות:

 

https://www.jgive.com/he/charity_organizations/596?currency=ILS

 

(כת"צ גאיה גורפינקל)