סלבס

אופסי! (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

התמונה הזו של כוכבת "שקרניות קטנות" הצליחה לעורר את זעמן של נשים רבות

ואנחנו ננסה להסביר לכם למה.

 דניאל פסו   |   25/01/2017  |    |    | 

 

כוכבת "שקרניות קטנות" לוסי הייל העלתה לטוויטר תמונה שנראית תמימה, אבל תגובותיהן הזועמות של נשים רבות גרמו לה להסיר אותה ואף להתנצל.

 

 

בואו נתחיל מההתחלה, שמעתם פעם על המונח Baby Hair? הכוונה היא לקצוות שיער קצר ודליל שגדלות בקו השיער ונחות להן בשלווה על המצח, ולא, אנחנו לא מתכוונים לפוני החורפי. רובנו נתקלנו בתופעה הזו בשלב כזה או אחר. לפעמים הן פשוט גדלות, או נחשפות רק כשאנחנו עושים קוקו גבוה סטייל אריאנה גרנדה.

 

 

בשנים האחרונות התופעה הזו זוכה להמון תשומת לב, והיא אף הפכה לטרנד אופנתי כך שיותר ויותר נשים מוצאות דרכים מקוריות לטפח את השערות הקצרצרות הללו ואפילו להבליטן. חשוב לציין כי מגמת הטיפוח הזו קיימת כבר שנים רבות ומזוהה בעיקר עם נשים אפרו-אמריקאיות ולטיניות ואף נחשבת למאפיין תרבותי. "שיער הבייבי" עלה לתודעה הציבורית בשנה שעברה, כאשר בתי אופנה עלית אימצו את המראה בתצוגות אופנה, ואולם המהלך הזה עורר סערה. בית האופנה ז'יבנשי, למשל, הואשם כי העתיק את המראה ויישם אותו על דוגמניות לבנות וכי הוא מנסה להציגו כטרנד "חדש" בעוד נשים מהקהילות האפרו-אמריקאיות והלטיניות מתהדרות בו כבר שנים רבות.

 

 

 

A photo posted by Stretch (@stretchtv) on

 

 

 

 

 

בחזרה ללוסי הייל (תודו שהתגעגעתם) - כאמור, הכוכבת צייצה השבוע תמונה שלה מסט צילומים, עם הכיתוב: "הרגע הזה כששיער הבייבי שלך סוף-סוף מביא תועלת". בתמונה נראית לוסי בתסרוקת שבה החלק הקדמי של שערה מודבק לפניה. זה אמנם נראה אופנתי ומעוצב, אבל בינינו, לוסי? שיער בייבי זה לא...

 

לא לקח זמן רב והתמונה הצליחה לעורר תגובות רבות ברשת - אבל לא התגובות שלהן לוסי ציפתה. נשים רבות האשימו אותה בניכוס תרבותי (זוכרים את תקרית ג'סטין והראסטות?) ואף גיחכו על הניסיון שלה להתהדר במשהו שאין לה, בתגובות כמו "שיער בייבי? איפה?" ו"תבדקי במילון מה זה 'שיער בייבי' לפני שאת משתמשת במונח".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המסר הגיע ללוסי במהרה, והיא החליטה להסיר את התמונה מהטוויטר. לוסי פרסמה התנצלות והסבירה שמעולם לא התכוונה לפגוע באף אחד ושהיא פשוט לא חשבה בהיגיון.

אנחנו מאמינים ללוסי כי הדבר נעשה בתמימות ומעריכים את הכוכבת על נכונותה להתנצל. עוד מישהו מריח סלוגן חדש באוויר? #סורי_יס_סורי