מגזין

זה לא כל כך נעים לראות בית ספר סגור (צילום: בן ברחד, דוברת מועצת התלמידים והנוער הארצית)

התלמידים האלו הבריזו היום מבית הספר, אבל הסיבה שלהם ממש מוצדקת

אנחנו איתם, ולא רק בגלל שקשה לנו להתעורר לשעת אפס.

 עילי שמעוני   |   26/02/2017  |    |    | 

 

 

לאחרונה התעוררה מחדש מחאתם הוותיקה של תושבי מפרץ חיפה; בפאתי העיר השלישית בגודלה בישראל עומד מכל ענק המכיל אמוניה, גז רעיל וקטלני במיוחד, שמסכן את חייהם של מאות אלפי אנשים החיים באזור. הנושא כבר נדון בבית המשפט בעבר, אך לא ננקטו פעולות לשינוי המצב, מה שהוביל את תושבי האזור לצאת במחאה הקוראת להעביר את המכל לאזור לא מיושב. מועצת התלמידים והנוער הארצית לא עמדה מנגד והכריזה על שביתת הזדהות עם המוחים עד השעה 12:00 היום. 

 

אז מי לא הגיע לשעות הראשונות של הלימודים? יותר מארבעים אלף תלמידים מחיפה, נשר, טירת הכרמל, קריית ים, קריית מוצקין, קריית ביאליק, קריית אתא והמועצה האזורית זבולון - כל הרשויות הסמוכות למכל האמוניה. התלמידים הוזמנו להשתתף בהפגנה שנערכה מחוץ לבית המשפט בחיפה בשעה שהתקיים בו דיון בנושא. 

 

 

(צילום: בן ברחד, דוברת מועצת התלמידים והנוער הארצית) איפה כולם? (צילום: בן ברחד, דוברת מועצת התלמידים והנוער הארצית) (צילום: דוברות מועצת התלמידים והנוער הארצית) הנוער לא נשאר אדיש (צילום: דוברות מועצת התלמידים והנוער הארצית)

נוי קריאף, יו״ר מועצת התלמידים והנוער המחוזית של חיפה, קראה לתלמידים לצאת להפגין: ״אני קוראת לבני הנוער לשאול את השאלות הקשות, ליצור שיח, להיות מעורבים בצורה פעילה ולצאת להפגין בעד הוצאת מכל האמוניה מחיפה״. 

 

 

(צילום: דוברות מועצת התלמידים והנוער הארצית) הנוער אמר את דברו (צילום: דוברות מועצת התלמידים והנוער הארצית)

ומה התוצאות, אתם שואלים? כ-3,000 אנשים השתתפו בהפגנה הבוקר, בהם לא מעט תלמידים, אך בית המשפט יפרסם את החלטתו רק ביום שלישי. #בוז

 

״עשרות אלפי בני נוער שבתו היום לאות סולידריות עם המחאה הצודקת להעברת מכל האמוניה ממפרץ חיפה״, מסכם עבורנו חנן יזדי, יו״ר מועצת התלמידים והנוער הארצית. ״בנוסף, מאות רבות של בני נוער הגיעו ומחו ברחבת בית המשפט והראו לכולנו עד כמה הנוער של היום מעורב, אקטיביסטי וחברתי מאי פעם. הנוער הוכיח ששיעור האזרחות האמיתי קורה ברחובות, ולא במסגרות הפורמליות״. 

 

 

הייתם מצטרפים לשביתה?