מגזין

(צילום: shutterstock)

השיימינג הכי מוצדק אבר: שלט בכניסה לבריכה הצליח להרתיח אלפי אנשים

אוי, שיחליפו דחוף את השלט הזה!

 ראש אחד   |   29/04/2017  |    |    | 

 

 

הנחמה היחידה שלנו בימים חמים כאלה - מלבד המזגן - היא בריכת השחייה. אין כמו להיכנס למים הקרירים, לשחות ופשוט להירגע. לצערנו, היום גילינו שבבריכת שחייה בגיאורגיה תלו שלט מזעזע בכניסה, ובו כתוב שאין כניסה לנשים במחזור. כן, קראתם נכון, תראו בעצמכם: 

 

 

 

 

אישה גיאורגית בשם סופיה טאבאטזה העלתה את התמונה הזאת לעמוד הפייסבוק שלה וכתבה: "מועדון השחייה ואקה, האם אתם בכלל מבינים כמה זה פוגעני? דרך אגב, לפי החוקים האלה אנחנו לא אמורות להשתמש בבריכה חמישה-שישה ימים בחודש, האם אפשר לקבל מחיר מוזל בהשוואה לגברים?".

 

התמונה הזאת כנראה פגעה בנקודה רגישה של נשים ואנשים רבים, ומיד עם פרסומה הפכה ויראלית. גולשים שיתפו בזעם את הפוסט של סופיה, והוא זכה לסיקורים נרחבים בכלי התקשורת העולמיים, בהם אתר באזפיד, שאף ראיין את מנהל הבריכה. בריאיון טען המנהל כי לא הייתה לו שום כוונה סקסיסטית והסביר שהשלט הוצב משום שבבריכה נמצא טמפון צף.

 

שיהיה ברור, בעינינו כן מדובר בשלט פוגעני וסקסיסטי. מחזור הוא לא מחלה וזה לא משהו שאמור להגביל נשים. היינו שמחים אם החברה תהיה סובלנית יותר כלפי נשים במחזור ולא תתייחס אליהן כאל מפגע סביבתי. טמפון בבריכה זה לא נעים, אבל זה כל כך נדיר, שאנחנו בשוק שמישהו טרח וכתב את השלט (בשתי שפות שונות!) וחשב שהגיוני לתלות אותו בכניסה למקום ציבורי. #ביזיון 

 

SWIM - לכו לשחות גם בימי המחזור!

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)