יחסים

(צילום: Shutterstock)

הצד שלו הצד שלה

אין ספק שעונת החורף היא ה–עונה לאהבה - הטמפרטורות בחוץ צונחות והמעלות בלב משתוקקות להגיע לרתיחה; אבל איך מבדילים בין אהבה מתוקה לבין מערכת יחסים מאולצת ולא רצויה? עומר ואור דיסקסו את העניין השנוי במחלוקת על ספל מהביל של שוקו חם.

  |   28/04/2017  |    |    | 
הצד שלו, הצד שלה

אין ספק שעונת החורף היא ה–עונה לאהבה - הטמפרטורות בחוץ צונחות והמעלות בלב משתוקקות להגיע לרתיחה; אבל איך מבדילים בין אהבה מתוקה לבין מערכת יחסים מאולצת ולא רצויה? עומר ואור דיסקסו את העניין השנוי במחלוקת על ספל מהביל של שוקו חם.

זוגיות לחורף 
אתם מכירים את הביטוי “חבר/ה לחורף”? מה זה אומר, ולמה צריך את זה בכלל? 

עומר:
מערכת יחסים היא תמיד דבר נפלא, אבל אין ספק שכל החוויה הזוגית מתעצמת בעונה הקרה. לא ברור למה, אבל מזג האוויר החורפי מקנה תחושה ייחודית - אולי זה החושך שמתגנב אלינו בשעות מוקדמות ואולי זה הרצון להתכרבלות רצינית מתחת לשמיכה. לידיעתכם, מחקרים גילו שיש קשר בין טמפרטורה לבין העדפה של סרטים מסוימים על פני אחרים - ככל שהטמפרטורה נמוכה יותר, כך רובנו מעדיפים לצפות בסרטים רומנטיים; אז מה הפלא שבתקופה כזו אנחנו רוצים קצת רומנטיקה גם בחיים האמיתיים שלנו? 

אור: אני תמיד בעד אהבה, אבל משהו בביטוי “חבר/ה לחורף” גורם לכל העניין להישמע מעט זול וחסר רגשות. ‘אני לא רוצה אהבה, אלא רק מישהו שיחמם אותי ויתכרבל איתי כשקר. כשהמעלות יתחילו לעלות וכל החבר’ה ילכו לים, ניפרד כידידים’. כאילו שוכרים בן זוג בתחילת החורף ומחזירים אותו לחנות כשמגיע הקיץ. Where is the Love?  לדעתי, לפני שנכנסים לזוגיות כדאי לחשוב טוב־טוב אם זה באמת מה שאתם מחפשים. לפעמים עדיף לחכות מאשר להיכנע ללחצי החברה ומזג האוויר. 

דייט קריר
אם כבר אהבה בעונה הקרה - איך מבלים ביחד? האם מתפנקים בדייט ביתי מתחת לפוך, או דווקא יוצאים ליהנות מהשמיים הסגריריים ולקפץ בין השלוליות? 

עומר: אנחנו חיים במדינה שמזג האוויר בה חם (אם לא רותח!) לאורך רוב השנה. תקופת החורף, אם היא מחליטה להגיע, פוקדת אותנו למשך כמה חודשים בלבד שבהם מזג האוויר ה”חורפי” זהה לעונת הקיץ באירופה, מה שאומר שאנחנו לא באמת מוגבלים בבילויים שלנו ויכולים לצאת כמעט כל יום. אם כבר פוקדים אותנו ימים גשומים, סופות ושלגים - אני אומר שעדיף להישאר מתחת לפוך. בינינו, אף אחד לא באמת נהנה מכמויות המים שנכנסות לנעליים או מהקור חודר העצמות. לדעתי, צריך לנצל את מעט הימים הקפואים כדי ליהנות מכוס שוקו חם מול מפזר החום. 

אור: איזה חורף ואיזה נעליים? ה”חורף” שיש לנו בארץ הוא לא יותר ממשב רוח קרירה, בעיניי. הרי בקיץ אנחנו עסוקים בלהתלונן על החום הכבד, ומבלים בעיקר בבית מול המזגן, או מקסימום בדילוגים בין קניון לקניון, כדי שהשמש הקודחת לא תתפוס אותנו. חורף הוא ההזדמנות להוציא לפועל את כל הדייטים המגניבים שתמיד רציתם לנסות אך לא מימשתם עקב חשש לעיגולי זיעה מביכים. נצלו את העובדה שאתם יכולים להסתובב בחוץ ולהתפעל מכמה שהשמיים האפורים עושים חשק להתחבק. מתחת לפוך אתם תפסידו את כל החוויה הזו ובסופו של דבר, תבלו את כל העונה מול הטלוויזיה. שוקו חם? תאמינו לי, הוא הרבה יותר טעים כשיוצאים ממנו ענני אדים מאשר כששותים אותו מול מפזר חום מקולקל.

FYI – הכתבה המלאה נמצאת בגיליון החדש של ראש1!

(עומר שלום ואור כהן)