מגזין

(קרדיט: giphy.com)

הצד האפל של דיסנילנד: 8 שמועות סופר-מפחידות שבגללן לא תרצו לבקר שם

האם וולט דיסני רודף את דיסנילנד? וכמה אנשים מתו בפארק הזה? קבלו את השמועות שיעבירו בכם צמרמורת בכל פעם שתחשבו על דיסנילנד.

 ראש אחד   |   02/07/2016  |    |    | 

 

האם דיסנילנד, שנקרא גם "המקום המאושר ביותר על פני האדמות", בעצם רדוף רוחות? לא בטוח, אבל מה שברור זה שהוא אפוף אגדות ארובניות מלחיצות. אז אתם יכולים לקרוא לנו "הורסי ילדות של קוראים תמימים", אבל גם לדיסנילנד יש צד אפל. עד כמה אפל? תחליטו בעצמכם:

 

1. וולט דיסני רודף את דיסנילנד

 

חובבי דיסנילנד מושבעים יודעים שוולט דיסני התגורר בדירה ששכנה מעל תחנת כיבוי האש ברחוב הראשי בפארק, ועובדה ידועה נוספת היא שמאז מותו ב-1966 הוחלט להשאיר את האור בדירתו דלוק כל הזמן. האגדה מספרת שלפני שהמחווה המעניינת יצאה לפועל, עובדת של הפארק כיבתה את האור בדירה של דיסני המנוח, יצאה ממנה - וגילתה שהאור נדלק שנית באורח פלא. וזה לא הכול. עוד מסופר שאותה עובדת שמעה את הקול של וולט דיסני אומר "אני עדיין כאן". האמת שאנחנו קצת דואגים לחשבון החשמל של וולט, מעניין אם הוא שמע פעם על המושג "חיסכון בחשמל".

 

2. הילד הבוכה

 

מתברר שהטירה המכושפת בדיסנילנד - באמת מכושפת. ייתכן ששמעתם כי יש אנשים המבקרים בדיסנילנד ומפזרים את האפר של קרוביהם המתים ברחבי הפארק. יש לציין שזה לא ממש חוקי וגם דרך נורא מוזרה לכבד את זכרו של מישהו, אם אתם שואלים אותנו. בכל אופן, מתרוצצת שמועה הטוענת כי לאחר שאם שכולה פיזרה את האפר של בנה המת במתקן הטירה המכושפת, מבקרים שונים העידו שהם ראו את רוח הרפאים של אותו ילד, ואחדים אף סיפרו ששמעו אותו בוכה.

 

3. נסיעה עם מר "כיוון אחד"

 

השמועות מספרות שבפארק משוטט בן אדם מגודל עם שיער אדמוני ופנים סמוקות, שמתיישב לבדו במתקן רכבת ההרים בתחילת הנסיעה - אך נעלם משם בתומה. עכשיו הבנתם למה קוראים לו מר "כיוון אחד"? אוף, הלוואי שהיה מדובר בנסיעה עם וואן דיירקשן (קלטתם מה עשינו פה?).

 

4. מתים מפחד

 

בניית מתקן הטירה המכושפת החלה ב-1963 ואחרי בעיות רבות הופסקה בשנת 1969. למה זה קרה? האגדה מספרת שנסיעת המבחן הראשונה הייתה כל כך מפחידה עד שנוסעת אחת מתה במהלכה. נראה לנו שננסה קודם את הקרוסלה של הפעוטות בדיסנילנד, ליתר ביטחון.

 

5. הרץ בדיסנילנד

 

לילה אחד בחודש יוני בשנת 1966 החליט נער להעביר את מרד גיל ההתבגרות בהתגנבות לילית לדיסנילנד. הנער טיפס על הגדר וחצה את מסילת הרכבת, וכאשר מאבטח זיהה אותו, הוא ברח. לצערו הוא נפל, ורכבת מונרוויל, שעברה בפארק, דרסה אותו. אומרים שעד היום אפשר לראות את רוחו של הנער רצה בלילה לצד מסילת הרכבת.

 

6. האישה בלבן

 

ראיתם פעם רוח רפאים? כמה מבקרים בפארק יכולים להעיד שהם ראו אחת כזאת: אישה הלבושה בשמלה לבנה מהמאה ה-19 נצפתה ברחוב הראשי בדיסנילנד לאחר רדת החשיכה. האגדה מספרת כי היא מדריכה ילדים שהלכו לאיבוד למרכז טיפול בילדים בדיסנילנד כדי שיוכלו להתאחד עם הוריהם. זה נשמע נחמד והכול, אבל אנחנו נעדיף להחזיק להורים שלנו טוב-טוב את היד כדי לא לפגוש אותה.

 

7. הרוח בנהר

 

בשלהי קיץ 1973 נשארו שני אחים על האי של טום סויר אחרי שהפארק נסגר. האי מוקף בנהר ארוך והשניים ניסו לברוח בשחייה, ולפי השמועה, האח הבכור טבע ומת. מבקרים מספרים שראו את רוח הרפאים שלו מסתובבת על שפת הנהר. #קריפי_ משהו

 

8. רוחות רפאים מעדיפות בלונדיניים?!

 

כבר הבנתם שאם אתם מגיעים לדיסנילנד יש לכם עסק לא קטן עם רוחות רפאים. סיפור נוסף הוא על נער שנהרג בדיסנילנד בשנת 1967. מסופר שרוח הרפאים שלו רודפת את מתחם "ארץ לעולם לא" שנמצא בפארק ושהיא מושכת בשיערם של מבקרים בלונדיניים. הלכנו להזהיר את טיילור סוויפט ונייל הורן.

 

 

SPOOKY - פתאום ביקור בדיסנילנד נראה לא כל כך דחוף.

 

 

(כת"צ עינב לוגסי / einav.rosh1@gmail.com)