בידור

מוכנים לעוד עונה של תעלומות? (צילום: גיא צראף)

העונה השנייה של "נעלמים": מה חשבנו על פרקי הפתיחה?

יש לנו מה לומר על פרק הפתיחה הכפול של "נעלמים", ואם אתם לא אוהבים ספויילרים, אולי כדאי שתצפו בפרק לפני שאתם ממשיכים לקרוא

 אריאלה אביר   |   21/11/2017  |    |    | 

השמועות אומרות שדברים טובים קורים למי שממתין בסבלנות, ואתמול בעת שידור פרקי פתיחת העונה השנייה של "נעלמים", השמועות התגלו כנכונות.

כשנה וחצי חלפה מאז שנפרדנו מאמה, עידו ושאר חבורת נערי אשמורת, שהצליחו להציל את חבריהם - דריה, שאולי ודניאלה - וגם את כל אשמורת מתוכנית הרעלת המים של בני, ראש המועצה, ואם חשבתם שכעת חייהם יכללו רק התגלגלות בדשא וצפיית בינג' ב"האנטומיה של גריי", אתם לגמרי טועים.

העונה נפתחת בסצנה מטרידה במיוחד, בה אמה נראית צונחת לרצפה באמצע היער בזמן שאלון קורא לעברה. #מה_קורה_פה?

אבל אז, כשהדופק שלנו עובד שעות נוספות, אנחנו חוזרים חצי שנה אחורה - ליום האחרון של החופש הגדול. לא מעט השתנה מאז הפעם האחרונה שפגשנו את החבורה. יובל, איתי ושאולי עזבו את אשמורת, דבר שכמובן משפיע על כל אחד מהחברים. לשמחתם (או לצערם), הם מקבלים העונה תגבורת מצד דולב (אורי בלופרב), שנראה שיכניס לא מעט רגעים משעשעים לסדרה, ומתום (ירדן בן הרוש), שכרגע הוא בעיקר אפוף מיסתורין, אבל התחושה שלנו אומרת שהוא ודריה יהיו חלק מאחד ממשולשי האהבה שהבטיחו לנו העונה. מי יהיה הצלע השלישית במשולש, אתם תוהים? אלון, כמובן, שמתנהג בדיוק כמונו כשיש לנו קראש שלא רואה אותנו ממטר.

קצת התבאסנו שרוב הפרק התמקד בניסיון להסביר לנו מה קרה עם כל דמות מאז פרק הסיום של העונה הראשונה, ולא קיבלנו מספיק סצנות שקשורות לתעלומה החדשה - אבל כשהן סוף סוף הגיעו, הבנו שהיה שווה לחכות להן. בזמן שכל חבריהן ישנים בשקי שינה בחורשה, דריה ואמה הולכות לעשות שיחת נפש במעמקי החורשה (#טעות_מספר_1) כשוואן מיסתורי כמעט ודורס אותן. כשהן חוזרות לאזור בו חבריהן ישנים - הן מגלות שכולם נעלמו. מטריד? לא מטריד כמו הרגע בו הן חוזרות עם מפקד המשטרה, מגלות שכולם עדיין ישנים בשקי השינה ושעל העורף שלהם מופיע קעקוע - כמובן - מיסתורי.

מבחינתנו, פרק פתיחת עונה שגורם לנו לרצות להישאר ערים ולראות את כל העונה בלילה אחד, עושה את עבודתו כראוי, ואלמלא ההתעסקות המעט מוגזמת בכל מה שסביב, זה היה פרק מושלם.