מגזין

(צילום: יוטיוב)

הסרטון הוויראלי שיגלה לכם מה בנות באמת רוצות

אחד הסרטונים הכי חשובים שנתקלנו בהם בזמן האחרון! #מעורר_השראה

 ראש אחד   |   07/07/2016  |    |    | 

 

עשרים שנה עברו מאז 1996, השנה שבה הספייס גירלז נכנסו לחיינו עם הלהיט Wannabe. נכון, רובנו אפילו לא נולדנו עדיין כשהשיר שוחרר לראשונה, אבל אין ספק שהלהיט הקצבי והאהוב של הלהקה הוא המנון שנות ה-90 הצבעוניות והקוליות. אז מה פתאום נזכרנו בשיר המדובר דווקא עכשיו, אחרי עשרים שנה?

 

 

במסגרת פרויקט חדש ומעורר השראה בשם WhatIReallyReallyWant# פורסם השבוע קליפ לשיר, ובו משתתפות אמניות מפורסמות מרחבי העולם, ובהן הזמרת מו מאנגליה, ג'יג'י למיין מדרום אפריקה וג'קלין פרננדז, שחקנית בוליוודית מסרי לנקה. הבנות מבצעות ליפסינק לשיר ורוקדות בהתלהבות, וכל זאת כשברקע מתנוססות ססמאות מעצימות לנשים ברחבי העולם כמו "להפסיק את האלימות נגד נשים", "חינוך איכותי לכל הנערות" ו"לשים סוף לנישואי ילדות". כל אלה סוגיות חברתיות קשות שמתרחשות בעיקר במדינות מתפתחות, ואולם בקליפ בלטה גם הסיסמה "תשלום הוגן (לשני המינים) על אותה העבודה", בעיה שאופיינית לעולם המערבי ואפילו להוליווד, כפי שג'ניפר לורנס סיפרה בעבר. #מעורר_השראה

 

 

מדובר בפרויקט מדהים בשם Project Everyone ("פרויקט כולם") של The Global Goals, ארגון ששם לעצמו למטרה להילחם בעוני ברחבי העולם, לקדם שוויון זכויות ואף לפתור את בעיות האקלים השוררות בכדור הארץ. פעילי הארגון טוענים כי ביכולתם להגשים את כל היעדים האלה עד שנת 2030 (!) - כל שצריך זה מודעות כלל-עולמית למטרות הארגון, וזאת כדי להבטיח לכולנו חיים טובים יותר - ובייחוד לתושבי המדינות המתפתחות.

 

 

ובכן, במסגרת מאמצם לקדם שוויון בין המינים התפרסם שלשום סרטון שקורא לנשות העולם להצטלם עם שלט שבו הן כותבות מה הן באמת רוצות. ההיענות הייתה מדהימה, הווידאו תפס תאוצה, ונכון לרגע זה הוא עומד על 2.3 מיליון צפיות בפייסבוק ועוד חצי מיליון צפיות ביוטיוב. 

 

 

צפו בווידאו מעורר ההשראה:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sZQ2RUFd54o

 

 

 

בין התמונות הרבות שרצות ברשת תחת ההאשטאג  WhatIReallyReallyWant# בלטו במיוחד תגובותיהן המרגשות של שלוש נשים מיוחדות - פוש ספייס, ספורטי ספייס ובייבי ספייס, או בשמן האמיתי - ויקטוריה בקהאם, אמה בנטון ומלאני סי, בנות להקת ספייס גירלז, ששיתפו את הסרטון בעמוד הפייסבוק שלהן. ויקטוריה בקהאם אף העלתה תמונה של שלט שבו כתבה: "WhatIReallyReallyWant# שנשים לא ימותו יותר מאיידס!". בזאת התייחסה בקהאם למגפת האיידס הגובה קורבנות רבים, ובייחוד באפריקה, משום שהאמצעים להילחם או במחלה או להעניק לחולים בה טיפול ראוי יותר דלים יותר מבעולם המערבי. אנחנו איתך, פוש ספייס!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INSPIRING - אז מה אתם באמת באמת רוצים? כתבו לנו בתגובות!

 

 

(עומר טסל - Omert.rosh1@gmail.com)