מגזין

(צילום: אינסטגרם)

הסלפי הוויראלי שממחיש את אחת הבעיות הגדולות של אידאל היופי בימינו

זה מספיק מכעיס שמגזינים עושים פוטושופ, אז עכשיו גם הניידים שלנו מרטשים אותנו? 

 ראש אחד   |   30/06/2016  |    |    | 

 

אפשר לבחון את תופעת הסלפי ממגוון זוויות שונות - יש אנשים שיגידו שמדובר בכלי שטחי המסמל רדידות, ויש שיגידו שמדובר בלא פחות מכלי פוליטי שנותן לנו את הכוח לבטא את עצמנו ולבחור את הצורה שבה אנחנו רוצים להציג את עצמנו לעולם. אנחנו נוטים להסכים עם הגישה השנייה, הרי הסלפי נמצא איתנו והוא כאן כדי להישאר, אז במקום להתבכיין ולהתלונן שהוא מייצג שטחיות, עדיף להתייחס ליתרונות הרבים שלו, והבולט שבהם הוא הקול שהוא נותן למיליוני אנשים שונים ברחבי העולם.

 

ובכל זאת, לצערנו, בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה די מעצבנת כשזה נוגע לסלפי. אפליקציות רבות מחליקות את הפנים שלנו ומבהירות אותם, ובמילים אחרות, הן מתיימרות להפוך אותנו ל"יותר יפים" מבלי שביקשנו זאת כלל. זה בדיוק מה שקרה למל ווס, בלוגרית אופנה, שקנתה נייד חדש וגילתה שהסלפי שצילמה בכלל לא דומה לה; המכשיר שלה החליק באופן אוטומטי את הנמשים, את החצ'קונים ואת מעט הקמטוטים שיש לה.  

 

מל פרסמה את שתי התמונות בחשבון האינסטגרם שלה וכתבה: "וואו, סמסונג. כשאת קונה נייד חדש, מצלמת סלפי ומגלה שההגדרות הבסיסיות של המצלמה מכוונות לרמת ביוטי 8, מה שאומר, פנים חלקות בצורה מוגזמת". עוד היא הוסיפה: "זה אומר שכל מי שקונה נייד חדש של סמסונג מקבל מהחברה את המסר הבא: היי, אנחנו סמסונג, ואנחנו חושבים שאת נראית טוב כשעור הפנים שלך חלק, כפול 8".

 

 

Wow Samsung. When you get a brand new phone and go to take a selfie and realise that the default setting on the front camera is automatically on "Beauty level 8" which evidently means: seriously airbrushed face. This means everyone who gets a new Samsung phone and flicks the front camera on is automatically being told "Hi, we're Samsung and we think you look way better when we automatically airbrush your selfies for you, x 8!!" Thanks @samsungmobile for the vote of confidence, I think I'll keep my freckles and imperfections since this is how I look in 3D and this is how all my friends see me in real life. I hope young girls are buying iPhones instead of Samsungs. (Wait, do iPhones do this too?) To clarify - no apps here - this is Samsung's DEFAULT FRONT CAMERA SETTING. ??

A photo posted by M E L W E L L S ?? (@iammelwells) on

אנחנו לגמרי מבינים את הכעס של מל! סלפי הוא כלי שאמור להראות את עצמנו ולא איזו גרסה משופרת ולא מציאותית שלנו. ריטושים כאלה מעקרים מהסלפי את הכוח שלו, ומכלי שמראה אנשים אמיתיים הוא הופך לעוד כלי שכפוף לאידאל היופי, שגם ככה לא עולה בקנה אחד עם המציאות.

 

 

SELFIE - תאהבו את עצמכם כמו שאתם!

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)