סטייליש

BURN! (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

הסופרמודל הזו ירדה על התצוגה של "ויקטוריה'ס סיקרט", ובצדק

היא עשתה את זה בדרך הכי מעצימה שיש #גירל_פאוור

 נועם גורביץ'   |   22/11/2017  |    |    | 

שלשום נערכה בשנגחאי תצוגת האופנה של מותג ההלבשה התחתונה "ויקטוריה'ס סיקרט", וכמצופה זה היה אירוע נוצץ, צבעוני ועתיר מלאכיות. על המסלול צעדו עשרות סופרמודלס, כשביניהן בלה חדיד, אלסנדרה אמברוסיו וקרלי קלוס ועל הבמה הופיע הארי סטיילס בחליפה תכלת שהמיסה את הלב האופנתי שלנו (אין לנו מושג מה זה אומר). התצוגה עצמה תשודר רק ב-28.11, אבל בינתיים הרשתות החברתיות מוצפות בתמונות ובסרטונים שגורמים לפאשניסטים ברחבי העולם להידבק למסך ולחלום על זוג כנפיים. 

אימג'בנק/Gettyimages

אבל לא כולם היו כל כך מרוצים מתצוגת האופנה הגדולה של השנה - אשלי גרהאם, הסופרמודל למידות גדולות, דווקא העבירה ביקורת על בחירת המלאכיות של המותג, והיא עשתה את זה בדרך הכי מעצימה שיש. אשלי ידועה בתור אחת שדוגלת בקבלה עצמית ובהאדרת כל המידות, היא אף מרצה ברחבי ארה"ב על מידות גדולות ועל הדרך הארוכה שתעשיית האופנה צריכה לעבור, ולכן זה הגיוני שדווקא היא תפנה לרשתות החברתיות להעברת ביקורת ומסר על המותג שכולם נושאים אליו עיניים. 

 גרהאם העלתה תמונה לעמוד האינסטגרם שלה, בה היא צועדת בתצוגת אופנה בהלבשה תחתונה ועם זוג כנפיים. מעריציה מיד חשבו שזו תמונה מתוך תצוגת האופנה של "ויקטוריה'ס סיקרט" אבל היא מיהרה להשיב להם שזה ערוך בפוטושופ ושכנראה עתידה בתור מלאכית הוא לא דבר אפשרי, כי הם לא מוכנים להכיר בדוגמניות במידות גדולות. התמונה לקוחה מתוך תצוגת האופנה של מותג ההלבשה התחתונה "אל", איתו הסופרמודל משתפת פעולה מאז 2012 ליצירת קולקציות למידות גדולות, בשם "לא מלאכית" (גאוני!). היא העלתה את התמונה הזו בתור הוכחה לכך שגם מידות "לא קונבנצינאליות" של דוגמניות יכולות להיראות מדהים בהלבשה תחתונה (#גירל_פאוור!). לפני מספר חודשים, בריאיון לאתר TMZ, היא אמרה שאם יפנו אליה מ"ויקטוריה'ס סיקרט" ויציעו לה לצעוד על המסלול, היא מיד תגיד כן, אז עכשיו המעריצים שלה מציפים את הרשתות החברתיות בבקשה שהיא תהיה מלאכית הפלאס סייז הראשונה בהיסטוריה. 

"אנחנו רוצים גיוון, ומיד!!!", היה כתוב באחת התגובות, בעוד שבאחרת כתבו: "תצוגת האופנה הזו רק גורמת לי להרגיש רע עם עצמי, הגיע הזמן לבחור בנשים עוצמתיות ואמיתיות". מותג ההלבשה התחתונה כבר חטף ביקורות קשות בעבר על חוסר הגיוון של הדוגמניות מבחינת גוון העור, ואכן הוא עשה שינוי משמעותי וכיום הרבה יותר דוגמניות אפרו-אמריקאיות ואסיאתיות צועדות על המסלול, אך הגיע הזמן לעשות את הצעד הבא ולהניח זוג כנפיים על דוגמניות במידות שונות. 

עדיין לא התקבלה תגובה מ"ויקטוריה'ס סיקרט", אז אנחנו מקווים שהתגובה שלהם תסתכם בליהוק דוגמניות מכל הסוגים, גם לתצוגת האופנה וגם לקמפיינים השוטפים שלהם. הלו, ויקטוריה, אנחנו ב-2017, הגיע הזמן להבין שיופי מגיע בכל הסוגים והמידות.