מגזין

תודו שזה האימוג'י האהוב עליכם. (צילום: Shutterstock)

הנה 9 עובדות שאתם חייבים לדעת על קקי (אמיתי, לא האימוג'י)

אנחנו ממליצים לא לקרוא את הכתבה הבאה מיד אחרי ארוחת הצהריים.

 אריאלה אביר   |   21/10/2017  |    |    | 

חברים, תורידו את המבט הנגעל שבטח השתלט לכם על הפנים ברגע שקראתם את הכותרת של הכתבה הזו. קקי הוא משהו טבעי שכל אחד מאיתנו עושה לפחות פעם אחת ביום, והגיע הזמן שנפסיק להתבייש בו. לפעמים נראה לנו שהקקי, לעומת חברו לקטגוריית "פסולת שהגוף שלנו מייצר" - הפיפי, פשוט לא שכר את היחצ"ן הנכון שיציג אותו לעולם כמשהו שאפשר לשוחח עליו בלי להסמיק קצת בלחיים. וול, לא עוד! קבלו תשע עובדות שאתם חייבים לדעת על קקי, כי אם תרצו או לא תרצו, הוא לא הולך לשום מקום (ואנחנו ממש מתאפקים לא לכתוב בדיחת שירותים. או בדיחת התאפקות).

1. תכיפות היציאות

via GIPHY

התדירות הבריאה היא פעם ביום או פעם ביומיים, אך יחד עם זאת על פי ד"ר סופי בלזורה, לכל אדם יש את השגרה ה"נורמטיבית" שלו, ואין סיבה להיבהל אם אתם הולכים לשירותים פעמיים ביום.

2. קקי לא אמור לצוף

via GIPHY

יש לא מעט דברים שצריכים לצוף - סירות, נוצות, מזרוני ים בצורת פיצה - אבל קקי הוא לא אחד מהם. מעבר לזה, אם הצואה שלכם צפה באופן קבוע, ייתכן שיש לכם בעיה בעיכול שומנים.

3. כן, הוא אמור להסריח

via GIPHY

הריח של הקקי שלכם תלוי במאכלים שאתם מכניסים לגוף. "אוכל המבוסס על צמחים משאיר אחריו ריח הרבה יותר טוב מאשר אוכל בשרי", מציינת  הגסטרואנטרולוגית ד"ר פטרישיה ריימונד.

4. מאכלים מסוימים משפיעים על שגרת היציאות

via GIPHY

אולי שמתם לב לאורך השנים כי אתם בדרך כלל הולכים לשירותים פחות או יותר באותו הזמן. הגוף שלנו הוא בסופו של דבר מכונה משומנת שעובדת בסדר מסוים. יחד עם זאת, יש מאכלים מסוימים שיכולים לשבש את הסדר לו אנו רגילים. גבינות, למשל, המכילות בקטריות, עלולות לעכב את מערכת העיכול. כך גם בשרים שונים, כמו סטייקים, שקשים לעיכול. מאכלים חריפים, לעומתם, מעוררים את פעולת המעי וגורמים ליציאות תכופות.

5. גם מצב הרוח שלנו משפיע על שגרת היציאות

via GIPHY

מומחים מאוניברסיטת קולומביה גילו כי כשאנחנו נמצאים במתח רב, הגוף שלנו מגיב לזה, וכך גם מערכת העיכול. לעיתים הגוף שלנו מפרש גם התרגשות ולחץ כמתח ושולח את אותותיו למערכת העיכול, כדי שתתכונן לבאות.

6. זה בסדר להתאפק, אבל לא יותר מדי

via GIPHY

מי לא נתקל במצב בו הבטן התחילה לכאוב לו, אך הוא העדיף להמתין עד שיגיע הביתה במקום לעשות את צרכיו בשירותים ציבוריים? #האימה. ד"ר ריימונד מציינת כי התאפקות קלה היא לגיטימית, אך לא כדאי להפוך אותה לעניין שבשגרה. "כשאתה רגיל להתאפק, הגוף שלך מתבלבל כשיש צואה שמוכנה לצאת. זה יכול להוביל לעצירות", מוסיפה ד"ר בלזורה.

7. לכל צבע יש משמעות משלו

via GIPHY

הצבע של הצואה שלנו יכול ללמד אותנו דבר או שניים על הגוף שלנו. אנחנו רגילים לראות קקי חום, אבל אם נתקלתם בקקי ירוק, זה כנראה בגלל שעיכלתם את האוכל שלכם מהר מדי ולחלופין, קקי צהוב הוא רמז לכך שמערכת העיכול שלכם מתקשה לעכל שומנים.

8. קחו את הזמן, אבל אל תגזימו

via GIPHY

מי פה מתעדכן בסטוריז של חברים שלו באינסטגרם בזמן שהוא בשירותים? אם לא אמרתם בלב "אני", אתם כנראה משקרים לנו במצח נחושה. אין מה לעשות, ישיבה בשירותים היא זמן מבוזבז אותו יכולנו להעביר בקלות בצפייה בפרק של "חברים" (תמיד תהינו למה ההורים שלנו לא מוכנים להתקין טלוויזיה בשירותים). אבל נסו לא להתמעמע בשירותים יותר ממה שצריך. אם הצואה לא יוצאת באופן טבעי, אל תתאמצו יותר מדי, כי זה עלול לגרום לנזק לפי הטבעת שלכם.

9. ממה בכלל בנוי קקי?

via GIPHY

אחרי שהסרנו את כל מסכות המבוכה, אפשר להסביר אחד ולתמיד מהם המרכיבים של הקקי - וול, בצואה אפשר למצוא סיבים, מים, שומנים שלא עוכלו, בקטריות חיות ומתות, אוכל שלא עוכל ועוד. #בבקשה