בידור

Bad Blood בינה לבין אפל? (צילום: אימג'בנק / GettyImages)

המכתב של טיילור סוויפט שאתם חייבים לקרוא

למה טיילור סוויפט כל כך התעצבנה משירות המוזיקה של חברת אפל?

 ראש אחד   |   22/06/2015  |    |    | 
(צילום: אימג'בנק / GettyImages) Bad Blood בינה לבין אפל? (צילום: אימג'בנק / GettyImages)

למה טיילור סוויפט כל כך התעצבנה משירות המוזיקה של חברת אפל?

טיילור סוויפט החליטה להילחם במדיניות שירות המוזיקה של אפל ופרסמה מכתב פתוח שבו היא מצהירה כי לא תשווק את אלבומה 1989 דרכו, וזאת משום שאפל לא מתכננת לשלם לאמנים. 

שירות השמעת המוזיקה החדש של אפל מציע למשתמשים תקופת ניסיון של שלושה חודשים, שמהלכה יוכלו להאזין לכמה מוזיקה שהם רוצים בחינם. במכתב שפרסמה מסבירה טיילור שאפל מנצלת את האמנים, הכותבים והמפיקים, משום שאין בכוונתה לתגמל אותם על שלושת החודשים שמוצעים כתקופת ניסיון חינמית לגולשים. טיילור החליטה לקחת על עצמה להיות הקול של תעשיית המוזיקה לאחר ששמעה כמה וכמה זמרים שהתלוננו על המדיניות אך חוששים להתקומם כנגד אפל. אבל ברור שטיילור סוויפט יכולה לעשות זאת, כי היא יכולה הכול! 

(צילום: אימג'בנק / GettyImages) לייק ענק טיילור! (צילום: אימג'בנק / GettyImages)

"אני כותבת את המכתב הזה כדי להסביר לכולם למה אני מבטלת את שחרור האלבום שלי 1989 בשירות השמעת המוזיקה של אפל. אני מכבדת ומעריכה את אפל על עבודתם הקשה ביצירת שירות זה, העוזר לאמנים להגיע אל מעריציהם בקלות. אני מאמינה שכולכם שמעתם על השירות ועל תקופת הניסיון של שלושה חודשים בחינם שאפל מציעים. אני גם מאמינה שאיש מכם לא יודע שאפל אינה מתכננת לשלם לאמנים עבור ההשמעות של שיריהם במשך תקופת הניסיון הזו. אני חושבת שזה מזעזע, מאכזב ומפתיע. זה לא קשור אליי - תודה לאל, אני כבר יכולה להסתדר בכוחות עצמי - זה קשור לאמנים הצעירים בתעשייה שלא הולכים לקבל תשלום על הסינגל הראשון שלהם. שלושה חודשים הם זמן ארוך מכדי לא לקבל שכר. אני אומרת את הדברים האלו מתוך אהבה אל אפל, בתקווה שישנו את המצב הקיים. עד אז - לא אשתתף בשירות. אפל, לא מאוחר מדי לשנות את זה. אני אשמח לקחת חלק בשירות ואני מאמינה כי הוא באמת הפלטפורמה שתעשיית המוזיקה חיכתה לה".

וואו, טיילור, ריגשת! כמה אומץ, חוכמה וטוב לב יש לך! ומה אתם חושבים שקרה אחרי פרסום המכתב של טיילור? נכון, אפל שינתה את המדיניות וכעת אפל התחייבה לשלם לאמנים גם עבור השמעות שנעשו על ידי משתמשים בתקופת ניסיון. You Go Girl! והנה שוב טיילור הצילה את היום. 

LIKE - גם אתם אוהבים את טיילור פי מאה יותר עכשיו?

(שראל קמינסקי / sarel.rosh1@gmail.com)