מגזין

"איזה טיפים יש לך בשבילנו?" (צילום: יוטיוב)

המדריך לעיתונאי הצעיר: כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להיות כתבים

חושבים שיש לכם את כל מה שנחוץ כדי להיות הכתבים הבאים והמובילים בישראל? הכתבה הזו בשבילכם

 גלי קלש   |   18/10/2017  |    |    | 

תמיד אהבתם להתבטא בכתב ובעל-פה? יש לכם דעה בנושאים אקטואליים? חולמים להשפיע ולשנות את העולם? כנראה שכתיבה עיתונאית היא משהו שזורם לכם בעורקים. כל מה שנותר לכם זה לדעת מה צריך לעשות ומאיפה להתחיל, ובשביל זה אנחנו כאן.  אספנו עבורכם חמישה טיפים מנצחים מהכתבים הצעירים של מערכת "ראש אחד". נו, כבר הוצאתם דף ועט?

הטיפ של לירי גושן: תכתבו על מה שאתם אוהבים

"בחרו בחוכמה את הנושאים עליהם אתם כותבים. תכתבו על נושאים שמעניינים אתכם, שאתם מתחברים אליהם. כשאתם אוהבים את הנושא עליו אתם כותבים יהיה לכם קל יותר להתבטא, לחוות את דעתכם בנושא, להביא דוגמאות מהחיים שלכם וליהנות מעצם הכתיבה. הדבר הכי חשוב הוא לאהוב את מה שאתם עושים ואם אתם כותבים על נושא שאתם אוהבים, הקוראים שלכם ירגישו את זה ויתחברו אליכם. זה ממש כמו חומוס - תכתבו באהבה או שאל תכתבו בכלל!"

via GIPHY

הטיפ של נעמה מורד: צאו מאזור הנוחות שלכם

"רגע לפני שאתם הופכים להיות כתבים ב-  VOUGEתנו לי לתת לכם טיפ קטן שיעזור לכם מאוד - צאו מאזור הנוחות שלכם. שלא תבינו אותי לא נכון, אחד הכי הדברים החשובים הוא לכתוב על נושאים הקרובים ללבכם, אבל כדי להיות כתבים מעניינים אתם צריכים לצאת מאזור הנוחות שלכם ולאתגר את עצמכם. זה יכול להיות מבחינת הנושא או צורת הכתיבה - ככל שתגוונו יותר, כך תצרו עניין גדול יותר. רק אל תשכחו לתת לי קרדיט כשתתקבלו ל-Cosmopolitan, אוקיי?".

via GIPHY

הטיפ של נטלי נפתולישן: תישארו נאמנים לעצמכם

"בין אם ניחנתם בכישרון כתיבה מילדות ובין אם אתם סתם חוטאים בכתיבה למגירה מדי פעם, אין ספק שכתיבה היא הכלי החזק ביותר להביע, לרגש ולהשפיע. אם אתם מתכוונים להיות כתבים, תעשו לעצמכם טובה והישארו נאמנים לעצמכם. כתבו על מה שמרתק אתכם, בין אם זה הסינגל החדש של טיילור סוויפט ובין אם זה המצב המדיני בישראל. כתבות שעוסקות בנושאים שמעניינים אתכם ככל הנראה יהיו מוצלחות ומעמיקות יותר. תכתבו ותשפיעו על הנוער לפי זווית הראייה הייחודית שלכם".

via GIPHY

הטיפ של אביטל וסרמן: תכתבו את מה שאתם הייתם רוצים לקרוא

 הטיפ שלי לכתבים צעירים הוא שאם אתם מחפשים נושא לכתבה תחשבו את מה אתם, בתור הקוראים של "ראש אחד", הייתם רוצים לקרוא. ולאחר שסיימתם לכתוב את הכתבה (טיפ נוסף- כדאי לקרוא את הכתבה כמה פעמים לפני ששולחים לעורך), שימו את עצמם כמי שיקרא את הכתבה הזאת ותחשבו האם אתם מרוצים מהכתיבה, אם הכתבה כתובה בצורה מעניינת ומרתקת, האם הכותרת תמשוך את הקוראים וכמובן שאף פעם לא מזיק להוסיף קצת פאנצ'ים מצחיקים".

via GIPHY

הטיפ של גלי קלש: תהיו מקוריים

"אם נדבר בכנות, קשה מאוד להמציא את הגלגל. כל הכתבות בכל הנושאים כבר נכתבו. אז איך בכל זאת נשמור על מקוריות? מעבר לעובדה שעלינו להישאר נאמנים לעצמנו ולצאת מאזור הנוחות שלנו, כמו שחברותיי לכתבה כבר ייעצו לכם – אתם צריכים לחשוב מחוץ לקופסא. קרה לכם פעם שראיתם יוטיובר מסוים מצלם אתגר שעוד אלפי יוטיוברים אחרים כבר עשו, ובכל זאת, הוא מצליח לבצע אותו בצורה הטובה ביותר? נסו להביא את עצמכם, תחשבו בענק ותשברו מחסומים".

via GIPHY

מרגישים מוכנים? כל הפרטים על תחרות הכתבים הצעירים שלנו ממש כאן.