מגזין

שמעת, בקה?! (צילום: יוטיוב)

הלם: עד היום התקלחתם בשעה הלא נכונה ביום

מתברר שיש זמן מסוים ביום שעדיף להתקלח בו. #זה_מדעי

 אריאלה אביר   |   14/10/2017  |    |    | 

אנחנו מעולם לא הבנו אנשים שמתקלחים בבוקר. מי קם מיוזמתו 15 דקות (במקרה הטוב) מוקדם יותר כדי להתקלח? נכון, זה פותח לכם את היום בצורה אקסטרה רעננה - אבל בדיוק שם מסתיימים היתרונות של מקלחת בוקר. לא מאמינים לנו? וול, אפילו המדע לצדנו בעניין הזה (בדיוק כמו הפעם ההיא שהוא גילה לנו מהי הדרך הנכונה לעשות קקי). הנה שש סיבות שיגרמו לכם להתקלח רגע לפני השינה, ויפנו לכם כמה דקות פנויות בבוקר להמשיך לחלום על הקראש:

1. תראו את כל החיידקים האלו

via GIPHY

בואו נודה באמת, אלא אם כן אתם מתקלחים פעמיים ביום (ואם כן - הלו, לא שמעתם על חיסכון במים?!), אתם כנראה הולכים לישון עם כל הלכלוך שצברתם לאורך היום. וזה לא משנה אם ביליתם את כל היום בבינג' רציני של "זאב צעיר". הגוף שלכם הוא מגנט ללכלוך, ולכלוך - אתם ודאי יודעים - הוא מגנט לחצ'קונים. #צועקים_באימה

2. תגידו ביי ביי לאלרגיות

via GIPHY

איזה (אפצ'י) כיף (אפצ'י) זה (גירוד באף) אלרגיות (אפצ'י). #לא. עכשיו דמיינו שאתם אלרגיים למשהו שנדבק לכם לגוף ונכנס איתכם למיטה. בעצם, עדיף שלא תדמיינו. הדרמטולוג דיוויד לורטצ'ר מציין כי תופעות האלרגיה רק מחמירות במצב כזה, ואף מפריעות לשינה סדירה, מה שיגרום לכם לקום עייפים לשיעור היסטוריה, וכולנו יודעים שזה לא מתכון להצלחה.

3. זמן להירגע

via GIPHY

זו עובדה ידועה שחום (לדוגמא, חום של מקלחת) יכול להרגיע תחושת מתח ולעזור לנו להירגע, ולכן מקלחת לפני השינה תכין אתכם טוב-טוב לרגע לו חיכיתם כל היום: השינה.

4. ויהי עור!

via GIPHY

הורמונים רבים שאחראיים על בריאות העור שלנו "עובדים" בעיקר בלילה. "אם מתקלחים בלילה, אנו מסירים מהעור שלנו את כל הגירויים החיצוניים שעלולים להפריע להורמונים", אומר הדרמטולוג ד"ר בובי בוקה. 

5. ראש טוב

via GIPHY

בשנים האחרונות שמפו יבש הפך לאחד הדברים הטרנדיים בעולם הטיפוח, כי למי מאיתנו יש כוח לחפוף? ולמרות שידוע כיום שעדיף לחפוף את השיער כמה שפחות עם שמפו כדי להגן על השומנים הטבעיים שלו, מומחים מבקשים להזכיר כי גם השיער שלנו אוגר בתוכו לכלוך ובקטריות שבסופו של דבר מוצאות את עצמן על הכרית שלנו - ועל עור הפנים שלנו. רק תחשבו על כל כיסאות האוטובוס והמטוס שהשענתם עליהם את ראשם היפה, ותתכוננו להיגעל.

6. שיער נהדר

via GIPHY

ואם כבר בשיער עסקינן, מקלחת בשעות הערב מאפשרת לשיער להתייבש באופן טבעי, בלי עזרה של מייבשי שיער שמחלישים את שיערותינו. יחד עם זאת, יש לציין שגם שינה עם שיער רטוב לא עושה טוב לפריזורה שלנו, אז נסו להתקלח מספיק זמן לפני שעת השינה שלכם בימים בהם אתם חופפים.