סלבס

(צילום: ערן לוי, אימג'בנק/Gettyimages)

הכתצ"ים בוחרים 5 אנשים שעשו להם את השנה

מאשלי וקסמן בקשי ועד לטיילור סוויפט, הכת"צים של "ראש אחד" בחרו את הסלבס שהכי השפיעו עליהם בשנת תשע"ו (השנה העברית שבדיוק נגמרה, דה!)

 ראש אחד   |   03/10/2016  |    |    | 

ראש השנה הוא הזדמנות מושלמת להצבת מטרות לשנה החדשה, לסקירת יעדים שנכבשו בשנה שחלפה ולבחירת הסלבס שעשו לנו את השנה הזאת, כמובן.

 

1. אשלי וקסמן בקשי

(צילום: ערן לוי) (צילום: ערן לוי)


אשלי וקסמן בקשי עשתה לי את השנה! אם חייתם במערה בשנים האחרונות, אז דעו שאשלי היא יוטיוברית ובלוגרית קנדית־ישראלית עם מאות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות. היא עבדה השנה על מספר רב של פרויקטים עסקיים, ובהם שפתון שנוצר בשיתוף פעולה עם חברת OFRA וליין מברשות איפור שכל חובבת טיפוח תתמכר אליו. אני מעריכה את העבודה של אשלי כי ההשקעה והמחשבה שלה מורגשות בכל מוצר, ולוג ופוסט שהיא יוצרת. בנוסף לקריירה משגשגת, לאשלי נולדה השנה ילדה, והיא מוכיחה שאפשר לשלב בין קריירה לבין הורות. אני חושבת שזו הייתה שנה מדהימה בשביל אשלי, ואני מאחלת לה ולכל קוראי "ראש אחד" שנה טובה ומוצלחת אפילו יותר מקודמותיה!

(כת"צ נעימה אווסקר)


2. טרוי סיוון

 

(צילום: אימג'בנק/Gettyimages) (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

טרוי סיוון הוא המפורסם שעשה לי את השנה. הוא התחיל בתור יוטיובר וצמח להיות אמן מוערך עם מקום מבוסס בתעשיית המוזיקה. מבחינתי הוא לא מעורר השראה רק כי הצליח לפרוץ את הדרך מתוך היוטיוב אלא בגלל הדרך שבה הוא מנצל את הבמה לקידום ערכים של סובלנות, אהבה ושוויון. טרוי פירסם ביוטיוב סרטון יציאה מהארון שזכה למיליוני צפיות, ריגש אנשים מסביב לעולם והשפיע על רבים שחששו לצאת מהארון (חלק ממעריציו סיפרו שהרגישו בנוח לעשות זאת בעקבותיו). הוא ממשיך לקדם את הערכים האלה בכל פלטפורמה אפשרית - פוסטים באינסטגרם, סרטונים ביוטיוב ונאומים במהלך הופעותיו. טרוי לא מתבייש בנטייה המינית שלו וממשיך לעודד בני נוער גאים ובני נוער בכלל לקבל את עצמם. מבחינתי זהו איידול אמיתי - מי שמנצל את הפרסום שלו למטרות חיוביות ולתרומה למען האחר.

(כת"צ תמר ליכטינגר)

 


3. אשלי גרהאם

(צילום: אימג'בנק/Gettyimages) (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)


אנשים בתעשיית האופנה אומרים לעתים שהיא לא מתאימה לעבוד כדוגמנית בגלל מבנה הגוף שלה, אך בעיניי היא מייצגת נשים אמיתיות. אשלי גרהאם היא דוגמנית מידות גדולות שעשתה היסטוריה וכיכבה על השער של מגזין בגדי הים "ספורטס אילוסטרייטד" ומאז ממשיכה לפרוץ חומות בעולם הדוגמנות, והיא צועדת על מסלולי תצוגות האופנה הנחשבות ביותר. אשלי מדברת רבות בראיונות שונים על כך שכל אישה צריכה לאהוב את האופי שלה ואת הגוף שלה - בכל צורה! בזכותה הבנתי שנשים לא חייבות לשתוק ולהסס ב"חינניות" כשמציעים להן משולש פיצה - אלא מיד לקחת שניים.

 

(כת"צ עופרי ריינר)


4. דמי לובאטו

(צילום: אימג'בנק/Gettyimages) (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)


בשנה האחרונה תפסו שיריה של דמי חלק נכבד מהפלייליסט שלי, ולמען האמת גם חלק גדול מתהליך שעברתי עם עצמי. לאחרונה התעסקתי בה רבות במדורים Lovato Love ו"פאנדום", ובעקבות זאת הבנתי שמאחורי דמות זמרת הפופ הנוצצת נמצאת אישה חזקה ודעתנית שמהווה עבורי השראה. המסרים שדמי מעבירה על העצמה נשית, חשיבות דימוי גוף בריא וביטחון עצמי הם חלק מחיי, והם עזרו לי להבין שדעתם של אחרים עליי לא אמורה להשפיע על הערך העצמי שלי. דמי קידמה באינסטגרם שלה פרויקט שמסביר כי לא צריך להתבייש להסתובב בלי איפור על הפנים, ובעקבותיו התחלתי להמעיט בשימוש במוצרי איפור והבנתי שלא צריך מוצרים חיצוניים כדי להרגיש יפה.

(כת"צ עינב לוגסי)


5. טיילור סוויפט

 

(צילום: אימג'בנק/Gettyimages) (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)


אין ספק שטיילור סוויפט הפכה את השנה האחרונה להרבה יותר מעניינת בביצת הוליווד. בין אם מדובר בריבים המתוקשרים שלה (עם קניה ווסט ועם קייטי פרי), בין אם מדובר באקסים המפורסמים ובין אם מדובר בחבורת הבנות שמעוררת בנו קנאה בכל פעם מחדש, טיילור תמיד הייתה בכותרות. מלבד הרכילות הצהובה, טיילור היא האישה הראשונה שזכתה פעמיים ברצף בפרס "אלבום השנה" בטקס פרסי הגראמי, ובנאומה מעורר ההשראה היא דיברה על זכויות נשים ועל כך שכל אחת אחראית להצלחה של עצמה ולא האנשים שהיא נתקלה בהם בדרך. לאורך כל הדרך טיילור הולכת עם ראש מורם ועומדת מאחורי המעשים שלה. #טים_טיילור

(כת"צ ליאור כרמונה)

 

(בעריכת כת"צ עילי שמעוני)

 

(תמונות: אימג'בנק/Gettyimages, ערן לוי