סלבס

(צילום: Shutterstock)

הכלב שלכם דומה לכם הרבה יותר ממה שחשבתם

וואו, זה ללא ספק אחד הגילויים היותר מעניינים שנתקלנו בהם!

 ראש אחד   |   05/09/2016  |    |    | 

 

 

לא סתם אומרים עליהם שהם החברים הטובים ביותר של האדם. כלבים הם לא רק חיות מחמד פופולוריות ואהובות במיוחד, הם גם אינטליגנטיים מאוד. כל מי שהיה ברשותו כלב, ובייחוד כלב מאולף, יודע זאת - כלבים מגיבים למילים מסוימות, ונראה שהם מבינים את הנאמר. אבל מה הם באמת מבינים? 

 

מחקר חדש חושף כיצד כלבים משתמשים באותם חלקים במוח כמו בני אדם כדי להבין דברים שונים, כמו אינטונציה (איך אנחנו אומרים דברים מסוימים), המתפרשת בצד הימני של המוח, ומילים (מה אנחנו רוצים להגיד), המתפרשות בצד השמאלי של המוח. וואו, זה באמת מעניין מאוד!

 

כאשר אתם פונים לכלב בשמחה, מעודדים ומלטפים אותו, אתם בעצם פונים אליו כאל ילד קטן. משמעו של דבר שאתם מדברים באוטומטיות בטון גבוה יותר. זו האינטונציה החיובית שהכלב שלכם יודע לזהות. מלבד זאת, כשאתם חוזרים שוב ושוב על מילים וביטויים כלשהם, למשל "כלב טוב", שמו של הכלב או כל מילה אחרת שאתם נוטים להגיד לכלבכם פעמים רבות, הכלב שלכם מצליח לזהות את סדר הגיית הצלילים ובסופו של דבר להבין את משמעותם. טוב, זה כבר ממש גדול!

 

צפו בסרטון שמסביר את הגילויים:

 

https://www.youtube.com/watch?v=N9QQxa6eLPc

 

 

נכון, תקשורת מילולית ודיבור הם פעולות אנושיות (וגם מבהירים זאת בסרטון), ורוב הסיכויים שלעולם לא נוכל לנהל עם הכלב שלנו שיחה מלב אל לב. אבל אפשר להיות בטוחים שיש מי שמקשיב ואפילו קצת מבין.

 

DOG - תייגו חברים שיש להם כלב!

 

(עומר טסל - omert.rosh@gmail.com)