מגזין

צילום: Shutterstock

הכי מגניבים בחוף: המדריך לגולש המתחיל

תמיד רציתם לגלוש גלים ולא ידעתם איך מתחילים? לכבוד עונת הרחצה שבפתח הבאנו לכם את חמשת הטיפים לגולש המתחיל. מחכים לכם במים!

 ראש אחד   |   16/06/2016  |    |    | 

 

איזה כיף שקיץ, נכון? בעוד רגע נצא לחופש הגדול ונעביר את ימי הקיץ החמים על חוף הים. אבל אולי במקום לשכב על החול, להיכנס למים לזמן קצר ולחזור שוב למגבת - ננצל את הים כראוי? תמיד הייתם סקרנים לגבי גלישת גלים? מבינים אתכם. שוחחנו עם  דודו אדרי מבורדרליין יפו, אלוף הארץ בגלישת גלים ופעמיים בגלישת סאפ, וביחד איתו הרכבנו במיוחד בשבילכם את המדריך לגולש המתחיל. יאללה, כנסו כבר למים!

 

via GIPHY

 

 

1. האם צריך לדעת לשחות לפני? לפני שבכלל נכנסים למים, חובה לדעת לשחות. איכות השחייה היא הביטוח שלכם במים. סגנון השחייה המתאים לגלישה הוא חתירה, כי כדי להתקדם במים יהיה עליכם לחתור בעודכם שכובים על הגלשן. מאוד חשוב לחתור בצורה נכונה כדי להגיע לעומק שבו סוף-סוף תוכלו להתחיל לכבוש את הגלים הגבוהים!

 

2. האם חייבים לקנות גלשן? ממש לא. אמנם חשוב להצטייד בגלשן המותאם לגולשים מתחילים, כמו גלשן מסוג Soft (גלשן רחב וגדול שקל לעמוד עליו), אבל אתם לא חייבים לרכוש אותו בתור התחלה. אתם יכולים לשכור גלשן, לשאול ממישהו שאתם מכירים או לבקש בבית הספר לגלישה שבו אתם לומדים או מהמדריך שלכם. מצד שני, אם תצטיידו בגלשן משלכם, תוכלו לצאת להתאמן בכל פעם שתרצו, אבל זו החלטה שלכם.

 

3. האם צריך ללמוד עם מדריך גלישה? כל עוד אתם אוהבים את הים ויש לכם כוח רצון, אתם יכולים לנסות ללמוד גלישה בעצמכם. ובכל זאת, רצוי להתייעץ ולצרף לחוויה מישהו שמבין בגלישה לפני הפעם הראשונה במים. גם כי הרבה יותר כיף לגלוש בשניים (אולי ה-BFF בעניין?) וגם כי זוג עיניים נוספות ומקצועיות יוכלו להדריך אתכם בדרככם להפוך לגולשים מצטיינים.

4. מתי אפשר להיכנס למים? כל עוד הים לא מסוכן (ואם הוא מסוכן, המצילים בחוף יסמנו זאת בתקיעת דגל שחור), בטוח להיכנס למים. לא היינו ממליצים למתחילים להתנסות בגלים הגבוהים ישר על ההתחלה. אם בכל זאת החלטתם להיכנס בים גבוה, עליכם להקפיד לשמור על הקרבה לחוף. אחרי שהגל נשבר ומאבד מהכוח שלו אתם יכולים לתפוס את הגל ברגעיו האחרונים, כשהוא אטי. אתם יכולים גם לנסות לתפוס את הקצף של הגלים הגבוהים, ככה גם תגלשו על גלים המתאימים לכם וגם הסיכוי שתתהפכו בתוך הגל יהיה נמוך. #אאוץ'

5. כמה זמן לוקח ללמוד גלישת גלים? התחלות הן לא דבר פשוט, והכי חשוב זה להתמיד ולא לוותר לעצמכם. למידה היא תהליך של זמן, וללמוד לגלוש ולעמוד בצורה יציבה על הגלשן לוקח בערך שלושה חודשים. אבל אל תתבאסו אם לוקח לכם יותר זמן, הרי כל אחד לומד בקצב שלו. גם אם יהיה לכם קשה, דמיינו את המטרה לנגד עיניכם -  כמה מגניבים תיראו ברגע שתיכנסו למים ותראו לכולם את כל מה שלמדתם!

 

 

 

 

SURF - רק בבקשה אל תשכחו אותנו כשתהיו גולשים מקצועיים!

 

 

(כת"צ ליאור כרמונה)