מגזין

מוכנים לערב בלתי נשכח? לא בכל מחיר (צילום מתוך הסרט "היי סקול מיוזיקל")

נשף הסיום כפי שהכרתם אותו עומד להשתנות, ואתם יכולים לקחת חלק

הגיע הזמן לשינוי!

 עומר טסל   |   26/01/2017  |    |    | 

 

 

 

בין אם רק השנה התחלתם ללמוד בחטיבת הביניים ובין אם אתם בכיתה י"ב, מתכוננים לחודשים האחרונים בבית הספר, יש אירוע אחד שכולם מחכים לו מהרגע שבו התחילו ללמוד. אנחנו מדברים, כמובן, על נשף סיום הלימודים. חתימת פרק של 12 שנים, הכוללות בגרויות, חברויות, אהבות ואין-סוף חוויות התבגרות, אינה עניין של מה בכך - אבל היא בהחלט סיבה למסיבה.

 

 

 

גם ענבר פרנקל, תלמידת כיתה י"ב מהרצליה, מחכה לנשף הסיום בבית ספרה. אבל כשגילתה כמה עולה הערב הזה, היא לא הייתה מרוצה בכלל. מחיר המסיבה עצמה עומד על לא פחות מ-320 שקלים חדשים. למה? ענבר מסבירה בראיון לתכנית "23 דקות" של הטלוויזיה החינוכית: "צריך לשלם על אולם חתונות, די-ג'יי, כפכפים בשביל הבנות - שיבואו בעקבים...", והרשימה ממשיכה וממשיכה. מחיר המסיבה לא כולל, כמובן, את הבגדים שקונים לקראת האירוע ואת שירותי האיפור והשיער שחלק מהתלמידות רוכשות כדי להתכונן לערב המרגש. אם מצרפים את כל אלה למשוואה, מקבלים ערב יקר במיוחד.

 

 

 

ענבר חברה לנועה בין מתל אביב ולמיתר אטיאס מאשקלון, והשלושה הקימו את עמוד הפייסבוק "שוויון בנשף", ודרכו הם מנסים להוביל לשינוי. "המטרה היחידה שלנו היא שאף חבר לא יאלץ לוותר! נשף סיום זה חשוב וכיף ואנחנו רוצים לחגוג אותו עם כל החברים", הם כותבים בעמוד. "המטרה היא להוריד את המחירים כדי שכולם יוכלו להגיע לנשף הסיום בלי בעיה. לחלקינו 300 שקלים פחות או יותר - זה מעט, אבל לאחרים זה הרבה מאוד, גם אם הם מתביישים להגיד את זה. זו יכולה להיות החברה הכי טובה שלך וזה יכול להיות זה שיושב לידך".

 

 

וכמה שהם צודקים! איך הם מתכננים לשנות את התנהלותם של נשפי הסיום? "בקרוב נשלח מכתב לוועדת החינוך, אנחנו עובדים על הקמת פלטפורמה שתרכז שמלות ובגדי נשף זולים, ואנחנו פונים למפיקים על מנת שיציעו חבילות מוזלות להפקת הנשף באולם הספורט הבית ספרי, למשל", מספרת לנו ענבר. "אנחנו לא מחרימים את הנשף, אנחנו רק רוצים לחגוג ביחד!", היא מחדדת. מקימי העמוד מעודדים את חבריהם לתמוך בפרויקט באמצעות פתרונות יצירתיים המתמקדים בגיוס כספים ובהפעלת לחץ על המפיקים. בסופו של דבר, הם אומרים, צריך להבין שזו הדרך היחידה שתאפשר לכולם לחגוג את נשף הסיום.

 

 

צפו בסרטון:

 

 

 

 

 

"יש תמיכה רצינית, פנו אלינו כבר מהמועצה הארצית", ענבר מספרת. לצד הקולות התומכים עלו גם קולות של מתנגדים. "אם התלמידים מעדיפים אירוע יוקרתי במחיר גבוה,  מאשר שכולם יוכלו להשתתף, אז כנראה שאיבדנו משהו בדרך. מסיבת הסיום היא קודם כול מקום לחגוג עם כל תלמידי השכבה את סיום הלימודים, אין שום טעם לחגיגה אם חלק מהחברים לא מסוגלים להגיע מסיבה כלכלית, או מגיעים אבל מרגישים שהם פשוט שילמו יותר מדי", עונה ענבר.

 

 

 

אתם מוזמנים לתמוך בפרויקט "שוויון בנשף", להציע ולשמוע פתרונות יצירתיים ולעזור לחולל שינוי חשוב שיאפשר לכולם לחגוג בכבוד ובהנאה. חפשו את ההאשטג #שוויון_בנשף