סטייליש

(צילום: טוויטר)

היום בפינתנו "פרסום בטעם רע": חברת האיפור האהובה שעברה את הגבול

לא מתאים בכלל!

 ראש אחד   |   29/08/2016  |    |    | 

 

 

בשנים האחרונות, ולא מעט בגלל הרשתות החברתיות, אנחנו זוכים להיתקל יותר ויותר בפרסומות מזעזעות שגורמות לנו לתהות: "איך לעזאזל מישהו אישר את זה".

 

זוכרים, למשל, את הפרסומת באתר של חברת בגדים שהיה כתוב בה "תאנסו אותי"? או את חברת הבגדים שפרסמה בגדים למידות גדולות באמצעות דוגמנית רזה שנכנסה עם שתי רגליה לתוך שרוול מכנסיים אחד (יאק)? ובכן, אנחנו חושבים שהיום חזינו בשפל פרסומי חדש, ולא רק אנחנו סבורים ככה - הרשת כולה רועשת. חברת האיפור המפורסמת והאהובה אורבן דיקיי פרסמה את קולקציית האייליינרים הצבעוניים של - בצורת חתכים בידיים.   

 

https://twitter.com/NiamhDermody/status/768765116624109568

 

 

החברה ליוותה את התמונה הבעייתית, שמקלילה את הסוגיה החמורה, בכיתוב "מוכנים לסווטצ'ים חדים כתער?". (סווטצ' היא סריקה ובדיקה של מוצר איפור ושל הגוונים שבהם הוא מוצע)

 

אנחנו מקווים שכולם מבינים למה זה כל כך חסר טעם. פגיעה עצמית היא דרך הרסנית שבני נוער ומבוגרים משתמשים בה כדי להתמודד עם לחץ ומצוקה. חיתוך העור הוא פעולה ממכרת שמעידה על מצוקה נפשית חריפה. להשתמש בדימוי הזה ככלי פרסומי, כאילו זה משהו שאפשר לצחוק עליו, לא אמור להיות מקובל בחברה שלנו.  

 

הנה ציוץ שמסכם את תחשותינו: "אני אוהבת את אורבן דיקיי, אבל זה כל כך לא מכבד ומעליב לאלה שכן פוגעים או פגעו בעצמם. אני מקווה שתמחקו את זה". 

 

https://twitter.com/LeanneWoodfull/status/768481815954849793

 

ועוד ציוץ שיוצא נגד החברה: "בדרך כלל אני אוהבת את אורבן דיקיי. אבל זה מגעיל, לא מבינה איך אישרו את זה". 

 

https://twitter.com/PearlWanderings/status/768524772691107841

 

אורבן דיקיי לא התרגשה מהמחאה נגד הקמפיין והסבירה את עמדתה בציוץ משלה: "אנחנו עושים סווטצ' על חלקה הפנימי של הזרוע כדי לבחון מרקמים וגוונים. לא התכוונו לקשר את זה לפגיעה עצמית, המוצר פשוט נקרא 'איילינרים חדים כתער'".

 

https://twitter.com/UrbanDecay/status/768499697480716289

 

 

SORRY - לא מאוחר מדי לבקש סליחה ולגנוז את הפרסומת. גם אם "לא התכוונתם", מספיק שזה פגע באנשים מסוימים, ועובדה שאנשים עשו את ההקשר.

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.con)