ראשי

באנו לעזרת חבר (צילום: Shutterstock)

הידיעה על המקלדת החדשה הבהילה אתכם? אנחנו כאן לעשות לכם סדר

אל חשש, אתם יכולים להמשיך להקליד בנחת.

 דניאל פסו   |   14/12/2016  |    |    | 

 

 

מכון התקנים הישראלי פרסם אתמול הצעה לשינויים במקלדת המוכרת לנו, והידיעה, שזרעה בהלה וגררה תגובות זועמות ברשת, תפסה אותנו בדיוק באמצע ההקלדה. מכיוון שאנחנו לא מאמינים בדרמה לחינם, החלטנו לעשות לכם סדר בבלגן: 

 

 

ראשית חשוב לנו להדגיש שמדובר בהצעה בלבד לשם התייעלות, אך גם כשתאושר היא אינה מחייבת והיצרניות יוכלו לבחור איזו מקלדת לייצר (אוהבים זכות בחירה!). לכן אל תמהרו להיפרד כל כך מהר מהמקלדת שלכם. "מטרת התקן היא לפשט את השימוש במקלדת עברית-לטינית על-פי גישה אינטואיטיבית וישירה", מסר פנחס שחר, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי, ואנחנו כבר מרגישים הקלה. השינוי בעצם אמור לאפשר לנו הקלדה זורמת וחופשית, ולהקל עלינו בהקלדה נלהבת של ברכת היומולדת לטיילור סוויפט, מבלי לחשוב על שגיאות כתיב ופיסוק.

 

 

כרגע עומדים על הפרק שני שינויים מרכזיים: 

 

1. הקץ לטעויות הקלדה!

 

בכל יום קורות אלפי טעויות הקלדה, ולו רק בגלל הצמידות של האותיות ו' ו-נ' סופית. אז נחשו מה? בהצעה לתקן החדש מפרידים ביניהן. את מקומה של נ' סופית תתפוס האות ת'. גם האותיות הסופיות ף' ו-ץ' יקבלו בית חדש - בפינה השמאלית העליונה במקלדת. ההתכתבויות העתידיות שלנו כבר מברכות על השינוי.

 

2. כל סימני הפיסוק בקליק אחד

 

מיומנות ההקלדה שלכם הולכת להשתפר פלאים. כיום סימני הפיסוק (נקודה, פסיק, לוכסן) תלויים בשפה שבה כותבים במקלדת, מה שלעתים מעכב אותנו דווקא כשאנחנו בשוונג של הקלדה! תחשבו על עולם שבו הפסיק תמיד באותו מקום, לא משנה באיזו שפה אתם מקלידים. לא נשמע לכם כמו חלום?

 

 

לנו השינויים נשמעים מאוד נחוצים, ועכשיו רק נותר לחכות שההצעה תאושר ושנראה אותם במקלדת הקרובה אלינו בהקדם.