סלבס

דרך ההכרעה האהובה עלינו (צילום: shutterstock)

הטריק המדעי שיעזור לכם לנצח תמיד ב"אבן, נייר ומספריים"

כן, כן, מתברר שיש שיטה מדעית לכל לעניין.

 ראש אחד   |   19/06/2016  |    |    | 

 

 

מכירים את "אבן, נייר ומספריים", נכון? מי מאיתנו לא קיבל החלטה חשובה בחיים על סמך המשחק הזה, או לחלופין הפסיד בהתערבות מעצבנת ונאלץ לעשות משהו בניגוד לרצונו? כנראה שכולנו. ובכן, תשמחו לדעת שיש שיטה מדעית שיכולה להגביר את הסיכויים שלכם לזכות במשחק (אלוהים יודע איפה השיטה הזאת הסתתרה כל השנים). הטריק הזה התפרסם באתר Science.Mic, והוא מבוסס על נתונים סטטיסטיים המנבאים את המהלכים של השחקנים (לפי מחקר שביצע ויליאם פאונסטון).

 

אז ככה, אם אתם משחקים מול גבר, רוב הסיכויים שהוא יתחיל באבן. מצד שני, נשים לרוב יתחילו עם נייר. השלב הבא מגיע אחרי ההפסד: אנשים שמפסידים בסיבוב הראשון בדרך כלל לא ישתמשו בפעולה שבגללה הם הפסידו. למען האמת, רוב הסיכויים שהם ישתמשו בפעולה שניצחה אותם. 

 

הטריק הזה מגובה גם במחקר סיני שנערך בעניין (חה חה, זה כמו לכתוב "משפט סיני עתיק"), שעלה על דפוס ההתנהגות שמאמצים אנשים לאחר שהפסידו. אם הם הפסידו עם אבן, הם יזרקו נייר בשלב הבא. אם הם הפסידו עם נייר, הם יזרקו מספריים, ואם הם הפסידו עם מספריים, הם ישתמשו באבן (זכרו את החוקיות הזאת, היא נמצאה כנכונה בשני מחקרים שונים). 

 

עוד מתברר כי רוב האנשים שמנצחים ממשיכים לשחק באותה הפעולה - לכן אם מישהו מנצח אתכם עם מספריים, השתמשו באבן, כי הוא בטח ישתמש במספריים שוב! 

 

אז עכשיו שאתם מכירים את הדפוסים הקבועים של רוב בני האדם, אתם יכולים:

 

א. לנצח את חבריכם בקלות.

 

ב. לעשות את ההפך ממה שכתוב כאן כי רוב הסיכויים שגם הם קוראים ראש אחד. 

 

 

FUN - מאחלים לכם בהצלחה! 

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)