מגזין

יש!!! (צילום אילוסטרציה: shutterstock)

הטסטים לקבלת רישיון הנהיגה עומדים להשתנות ובגדול

חברי מועצת התלמידים והנוער הארצית יכולים לסמן "וי" על אחד המאבקים החשובים של השנים האחרונות.

 ראש אחד   |   21/02/2016  |    |    | 

 

מאירועי הפרקים הקודמים: לא פעם סיפרנו לכם כאן על מצוקת בוחני הנהיגה. עקב מספרם המועט של הטסטרים נאלצים עשרות אלפי תלמידי הנהיגה בישראל להמתין תקופה ארוכה ומייגעת בין טסט לטסט. לאחר שזמני ההמתנה נמשכו מעל חצי שנה ובעקבות ערמת תלונות שהתקבלה בנושא, מועצת התלמידים והנוער הארצית נכנסה לתמונה.

 

 

חברי המועצה ניסו במשך זמן רב לקבוע פגישה עם שר התחבורה ישראל כץ, אך לשווא. משלא זכו ליחס מצדו של משרד התחבורה, כוננו התלמידים הפגנות ומחאות ברחבי הארץ, הגישו עתירה לבית המשפט העליון כנגד כץ וכנגד משרדו ואף שלחו מכתב זועם בנושא לראש הממשלה. יו״ר המועצה, אליאב בטיטו, טען כי לא משנה אם כוונת השר היא להפריט את מערכת הטסטים (כלומר להוציאה מאחריות המדינה ולהעבירה לניהול של חברה פרטית), השינוי לא צריך לבוא על חשבונם של בני הנוער. הטוויסט בעלילה הגיע כשח״כ יפעת שאשא-ביטון, יו״ר הועדה לזכויות הילד בכנסת, התוודעה למאבק. שאשא-ביטון חברה למועצת התלמידים ויחד איתם הצליחה ליצור קשר עם נציגי משרד האוצר לקבלת תקציב וכן לתאם את הפגישה המיוחלת עם השר כץ.

 

 

בסוף השבוע האחרון קיבלנו את הבשורה מירושלים - יתווספו עשרים תקנים של בוחני נהיגה, וכך בעצם יקוצר זמן ההמתנה בין טסט לטסט כיוון שעומס התלמידים יתחלק בין יותר טסטרים. בהמשך השנה יופרטו מבחני הנהיגה המעשיים, ובחודשים הקרובים מספרם של בוחני הנהיגה יעלה ל-150.

 

 

״אני שמח וגאה על הצלחתנו במאבק. כפי שהוכחנו בעבר, נמשיך לדאוג לרווחת בני הנוער והתלמידים בישראל״, מסר בטיטו והוסיף: ״כולי תקווה שעל פי המתווה החדש יקוצר זמן ההמתנה באופן משמעותי, על מנת למנוע מצב שבני נוער מחכים חודשים רבים עד לטסט. אני רוצה להודות לח״כ שאשא-ביטון שהובילה את המהלך לפתרון והוכיחה פעם נוספת שבני הנוער בישראל עומדים בראש מעייניה״.

 

 

מח״כ שאשא-ביטון נמסר: ״לאחר מאבק משותף עם מועצת התלמידים והנוער הארצית, אני שמחה שמצוקת הטסטים של בני הנוער הגיעה לסיומה. יש חשיבות רבה בעיניי במתן הזדמנות לצעירים להוציא רישיון נהיגה ולעבור טסט ללא סחבת מיותרת, שכן מדובר בהמתנה מורטת עצבים והוצאה כלכלית לא פשוטה להורים ולילדים. מהרגע שפנה אליי אליאב בטיטו בעניין, הובלתי את המגעים בסוגיה מול משרד האוצר ומשרד התחבורה, ואני שמחה שהדברים באו לכדי פתרון״.

 

 

DRIVE - ואיפה אתם נמצאים בדרך להוצאת הרישיון?!

 

 

(כת״צ עילי שמעוני / ilays.rosh1@gmail.com)